İzleyenler bilir ki her haftanın salı günü ‘’Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’’ günüdür.  Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz yeni bölümüyle yine kasırgalar estirmeye hazırlanıyor. ’Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 175. bölüm fragmanı yayınlandı. Yayınlanan fragman yeni bölümde de izleyici soluksuz izleyeceği sahnelerin beklediği haberini veriyor.

Hızır Çakırbeyli’den Yaman Korkmaz’a Sert Tepki

Yaman ölen abisinin hesabını sormak istiyor. Yaman Korkmaz  ‘’Abimin ölümü karşısında bir şey yapmayacak mıyım?’’  diye sorgulamaya ve bunun için intikam hazırlıkları yapmaya başlar.

0x0-174-bolum-foto-galeri-1606725860021

Bunun ile ilgili konuştuğu Hızır Reis’ten  sert bir tepki alır ve mecbur olarak sessizleşir.  Hızır Reis, Yaman’a ‘’ Yeni dâhil olduğun masada yaptığı bir hata karşısında bedelini ağır ödersin ne seni bırakırım ne aileni nede o talere ettiğin dostlarını bırakırım’’ diye sert bir uyarı ve tepki veriyor.

0x0-174-bolum-foto-galeri-1606725852095

Aslında bu tepki sadece Yaman’ a değil aynı zamanda onu öne süren ve ona destek olan hem Hızır Reis’i  bitirmek hem de Hızır Reis’in yokluğunda masanın yani yer altı dünyasının lideri olmak isteyenlere sert bir tepkidir.

Yaman’ın, Hızır Çakırbeyli’den aldığı tepkiden sonra babası ile yaptığı konuşmada İlyas Çakırbeyli ve Hızır Çakırbeli’ye karşı onlarla onların sinirlenip senin  üstlerine gelmesini sağlamak için uğraş dediği görülüyor. Savaşı başlatan biz değil onlar olsun mantığıyla çünkü asıl istenen şeyin Çakırbeyli  ailesini ortadan kaldırmak ve onların yerine masanın başına geçmek istediği olduğunu biliniyor.

0x0-174-bolum-foto-galeri-1606725857496

Yaman’ın Garantisi Ben Değilim

Masa toplantısı sırasında da Hızır Çakırbeyli’den Yamana bir sert tepki daha geliyor. Hızır Reis’in ‘’Bu masada olan herkesin canının garantisi benim ama Yaman’ın canının garantisi bende değil’’ demesinden aslında Yamanın hayatı ile ilgili tehdidini tekrarlamaktadır.

0x0-174-bolum-foto-galeri-1606725853707

Ceylan’dan Alparslan’a biraz sakin olmalısın yoksa bütün tepkileri üzerine çekeceksin uyarısı ve daha sonrasında Alparslan’ın aksiyon dolu sahneleri masa toplantısını basması gibi görüntüler bizlere Alparslan’ın önümüzdeki diğer bölümler de de tehlike de olduğunun işaretini veriyor gibi görünüyor.

0x0-174-bolum-foto-galeri-1606725854077

Masa toplantısı sırasında Alparslan’ın masayı basması ve silahların çekilmesi sonrasında ortalığın karışması Yaman’ın işini kolaylaştıracak gibi gözükse de silahtan çıkan kurşunun kime ve nasıl denk geleceği bilinmez.