Kasım ayı itibari ile internette birçok firma indirime gidiyor. Bu sayede daha çok satış yapmayı amaçlıyorlar. Peki bu indirimlerin hangileri gerçek indirim. Bazı firmalar önce bildirim yaparak daha sonra indirim altında tüketiciye ürünlerini sunabiliyor. Buda tüketici açısından olumsuz bir durum olarak karşınıza çıkıyor. Bir ürünün gerçekten indirime girdiği nasıl anlaşılır. Öncelikle ilgili ürünü tüm yerlerde aramanız veya karşılaştırma sitelerinde fiyat analizi yapmanız gerekir. Ancak burada 2 gün önce fiyatın ne olduğun göremezsiniz. Ancak güncel ve en uygun yeri bulabilirsiniz.

Gerçek İndirim Nasıl Öğrenilir

Bir ürünün dün veya önceki günlerdeki fiyatlarınızı öğrenebilmeniz mümkündür. Bunun için bir eklenti kurmanız gerekecektir. Bu eklentinin adı Crome üzerinden kurulabilen Spy Drop – Fiyat Takip olacaktır. Spr Drop eklentisi sayesinde ister Pazar yerlerinde isterseniz de e ticaret siteleri üzerinden önceki günlere ait fiyatları görebilirsiniz. Bunun için eklentiyi kurmanız yeterli olacaktır.

Nasıl Kurulur

Eklentiyi Chrome üzerinden aktif etmek için https://chrome.google.com/webstore/detail/spy-drop-fiyat-takip/cnkgefjeknjodlkfmfmjelgbmfbnkmma?hl=tr adresine giriş yapın. Sağ da bulunan Chrome ekle butonuna basın.

Daha sonra uzantıyı ekleyin. Uzantı hemen aktif olacaktır.

Nasıl Kullanılır

 Herhangi bir Pazar yerine veya e ticaret yapan bir noktaya giriş yapın. Oradan bir ürünü seçin. Örnek olarak trendyol’a giriş yapalım. Buradan herhangi bir ürün seçelim. Akıllı bileklik seçtik. Bunun önceki günlerine ait fiyatlarını görmek ve incelemek istiyoruz. Bu ürün tüm satıcılarda kaç para iken kaça yükselmiş veya düşmüş. Bunun analizi yapacak olan Spr Drop eklentisini kullanıyoruz.

 

Ürünü seçtikten sonra Chrome üzerinden eklentiye tıklıyoruz. Tıkladığımızda eklenti kendisi bir ekran açıyor ve bize gün gün fiyat değişimini sunuyor. Bu sayede sizde gerçek indirimin olup olmadığını anlayabiliyorsunuz. Sizde deneyin farkı görün.