Dövme yaptırmak istiyorsunuz, fakat aileniz izin vermiyor. Bu konuda yapacak pek bir şey olduğunu söyleyemem. Çünkü dövmenin iyi bir şey olmadığını sizde biliyorsunuzdur. Bu yüzden bunu ailenizi iyi bir şey diye yutturamazsınız. Fakat aileniz anlayışlıysa durumu anlattığınızda tekrar tekrar bastırdığınızda izin verecektir.
Benim vücudumda yaklaşık 8-9 tane dövme bulunmakta. Bu dövmelerin ilkini yaptırırken tabi ki ailem izin vermiyordu. Aileme dövme yaptıracağım dediğimde bile çıldırıyorlardı. “Evlatlıktan reddederim”, “Ne dövmesi çıldırdın mı sen”, “salak mısın” gibi birçok tepki aldıktan sonra, sonunda ne olursa olsun dövme yaptıracağım diyerekten gittim yaptırdım. Söylemedim tabi yaptırdığımı, ilk annem gördü dövmemi birkaç hafta sonra “bu ne?” diyince geçici dövme dedim. Ona bile çıldırdı, bugün geçici yaptıran yarın kalıcı yaptırır şeklinde. İçimden diyorum “zaten kalıcı, öğrenince nolacak”.
Neyse gel zaman git zaman zaman ilerledikçe dövme geçmiyor, geçmemesinin yanına solmuyor bile. Annem diyor, “oğlum hani geçiciydi” En son itiraf ettim kalıcı olduğunu. O an evde kıyamet koptu, 1-2 hafta herkesle küs kaldım ama şuan çok iyiyiz. Dövme sayımı da artırdım, hatta yeni bir dövme yaptırmayı daha düşünüyorum.

Dövme İçin Aileden İzin Almak

Yukarıda ailemle yaşadığım dövme anımı anlattım. Bu anıdan çıkaracağınız şu olmasın. “Aileniz izin vermiyorsa gidin yaptırın kabulleniyorlar” her şekilde kabullenmek zorunda kalacaklardır yapabilirsiniz ama üzmeye değmez bence. Aileden bağımsızlığını ilan ettiğinizde dövme yaptırabilirsiniz. Muhafazakar bir toplum olduğumuzdan dolayı dövme, küpe v.s. ürünler ve modeller insanların gözünde direkt olarak serseri malzemeleri olarak görünüyor. Bu sebepten dolayı boşverin.

Ne Zaman Dövme Yaptırmalıyım

Bu soruya kesinlikle askerden gelip, mesleğinizi elinize aldığınızda cevabı veriyorum. Çünkü iş bulmak, gerçekten dövmeliyseniz zor. Çok yüksek tahsiliniz varsa ancak öyle iş bulabilirsiniz. Fakat tahsiliniz çok yüksek değilse, iş bulma imkanınız o kadar düşük ki, çünkü insanların karşısında direkt olarak “serseri bu” konumuna düşüyorsunuz ve çalıştırılmak istemiyorsunuz. Bu yüzden işinizi bulun, askerliğinizi tamamlayın ve ardından dövmenizi yaptırın.