Kış aylarının gelmesi ile birlikte Korona virüs büyük bir artış göstermeye başladı. İnsanlar belirti gösterdikleri an hastaneye giderek testi olmak istiyorlar. Fakat hastanelerin kapasitesi açmış durumda olduğu için hastane önünde büyük kuyruklar yaşanıyor. Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu kuyruklarını yaşandığı hastanelerden biri. Hastanenin önünde yaşanan büyük kuyruğu vatandaşlardan biri video çekerek paylaştı.

Bursa'da korkutan koronavirüs kuyruğu! - enBursa Haber

Korana virüsün ne kadar vahim ve bulaşıcı olduğunun göstergesi olan bu görüntüler insanları hayrete düşürdü. Bu görüntüleri gören insanlar sıkıntın ne kadar büyük olduğunu anlamaya başladı. İnsanların giderek tedbirsiz olması ve havaların soğuması ile birlikte korona virüs daha hızlı bir yayına gösteriyor. Korona virüs testi yaptırmak isteyen insanlar büyük bir sıra bekledikten sonra test yaptırabiliyor.

Peki, o sırada korona virüs hastası olmayan bir kişinin sıra bittikten sonra olmama ihtimali nedir? Bu görüntüler üzerine CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu sıkıntın ne kadar büyük olduğunu ve tedbiri elden bırakmamak gerektiğini söyledi. Aşı bulunana kadar tedbirlere en iyi şekilde uyumak gerekiyor. Aşının hayatımıza girmesiyle beraber tedbirler ve sosyal mesafe kuralları bir nebze olsun hayatımızdan çıkacaktır.

Korona Virüs Hastaları Hastane Hastane Dolaşıp Boş Yer Arıyor

İstanbul’da korona virüs vaka sayısı çok büyük düzeylere ulaştı. Giderek bulaşıcı olma ihtimali artan hastalık özellikle İstanbul’da hastanelerin büyük bir kısmının dolmasına sebep oldu. Vatandaşların korona virüs testi olmak için uzun sıralar beklemesi ve hastaneye yatışını sağlamak için bütün hastaneleri tek tek dolaşması hastalığın daha çabuk bulaşmasına sebep oluyor. Korona virüs olan bir hastanın bu kadar fazla temasta bulunması daha sıkıntılı sonuçlar doğuracağını gösteriyor.

İstanbul’da bütün hastanelerin dolması ile birlikte hastalar özel hastanelere başvurmaya başladı. Fakat özel hastanelerde de yerlerin olması ile birlikte yatış sırası oluşmaya başladı. Henüz son baharda olmamıza rağmen bu kadar çok vakanın çıkması kışın neler olacağını göstergesi. Bazı hastalar 24 saat yatak arayıp yine de bulamıyor. Bu duruma en kısa zamanda çözüm bulunması ve hastaların bu derece mağdur edilmemesi gerekiyor. Hasta olmayan kişinin bile bu koşullarda hasta olması normal.