Bir dönem fırtınalar estiren İbo Show, 9 senedir İbrahim Tatlıses’in sağlık problemlerinden ötürü ekranlara gelmiyordu. Geçtiğimiz cumartesi tekrar Star TV de yayına başlayan İbo Show, cumartesi günü ekrana gelen ilk bölümü ile reytinglerde ilk sıraya yerleşip, cumartesi dizilerini geride bırakarak şok etkisi yarattı.

Cumartesi dizilerine şok! İbo Show, yine reytinglerin belirleyicisi olur!

İbo Show’un ilk bölümüne, kadim dostu Aydemir Akbaş, Sibel Can ve Şafak Sezer konuk oldu. Programda Sibel Can yeni albümünden şarkılar söylerken, İbrahim Tatlıses’ de kendi eserlerinden seslendirdi. İbo Show’un tekrar ekrana gelmesi ile İbrahim Tatlıses’in geçmişi de merak edilen konular arasına girdi.

İbrahim Tatlıses Kimdir?

1952 senesinde doğan İbrahim Tatlıses yedi çocuğu olan yoksul bir ailenin, ilk çocuğudur. Annesi Leyla Tatlı ve babası ciğerci Ahmet Tatlı’dır. Doğum yeri Şanlıurfa’dır. Doğduğu zaman babası hapiste olduğu için, ilk defa babası ile demir parmaklıklar arasında karşılaşmıştır. Belirli zaman geçtikten sonra, ailesiyle beraber İstanbul ‘a göç etmişlerdir.

İstanbul’a gelen İbrahim Tatlıses ve ailesi burada bir akrabalarının yanına yerleşerek, pek çok işte çalışmıştır. 70’li yıllar da demir ustalığı ve leblebi ılık gibi işlerde çalışan Tatlıses 1977 senesin de ilk albümü olan’ Ayağında Kundura’yı çıkarmış, 80’li senelerin başında, artık şöhret basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmaya başlamıştır. İstanbul’da tanıştığı Yılmaz Tatlıses, Tatlı olan soyadını, Tatlıses olarak değiştirmiştir. Kısa sürede pek çok sahnede çıkmıştır ve albümleri uzun süre popülerliğini korumuştur.

İbrahim Tatlıses’in müzik yaşantısın da olan başarısı ve popüler durumu, ona bir süre sonra da sinemanın kapılarını açmıştır. Pek çok film de rol almıştır ve bazı filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştır. Sinema da Yılmaz Güney’ i idol olarak gördüğünü pek çok söyleşisinde dile getirmiştir.

İbo Show’un Bu haftaki Konukları

İlk bölümüyle dizileri geri de bırakan İbo Show’un, bu hafta da reytinglerde belirleyici olması beklenmektedir. Çünkü geçen hafta olduğu gibi, iddialı isimler konuk olacaktır.

Bu hafta, İbrahim Tatlıses’in yakın dostu Hülya Avşar, eskiden program yaptığı Olgun Şimşek, Demet Akbağ ve Kubat konuk olarak yer alacaklardır.