Doğan Barış Yaşar Çukur dizisinde Viktor karakterine hayat vermişti. Hem karakter hem de oyuncunun başarısı oldukça dikkat çekmişti. Çukur’da birçok karakteri öldüren Viktor hem Rusçayı hem de İngilizceyi iyi bildiği için yabancı bir oyuncu zannediliyordu. Çukur hayranlarının uzun bir süre etkisinden kurtulamadığı Viktor uzun süre unutulmadı ve diziye dönmesi beklendi.

Çukur dizisinin Victor’u Doğan Barış Yaşar, Viking Kralı Guthrum oldu

Bir kötü karakter olarak çok sevilen ve hatırlardan çıkmayan Viktor karakteri ve başarılı performansı ile dikkat çeken Doğan Barış Yaşar daha sonra ise Arka Sokaklar dizisi ile ekranlara döndü. Yeni rolü ise seyircileri oldukça şaşırtacak, çünkü bu sefer Viktor Viking kralı Guthrum olarak dönüyor.

Guthrum Rolünde Doğan Barış Yaşar

TRT Belgesel ekranlarında yayınlanmakta olan Savaşın Efsaneleri çok beğenilen belgesel programlarından birisi. Devam etmekte olan bu belgeselin ilerleyen bölümlerinde Vikingler de yer alacak. Bu programda dünya tarihinde iz bırakan çok ünlü savaşçılar anlatılıyor. Bunlardan birisi Viking kralı Guthrum.

Doğan Barış Yaşar dünya sinemasına açılıyor

Savaşçılıkları ve ilginç toplumsal yapılarıyla dikkat çeken Vikinglerin efsanevi savaşçılarından birisi olan Guthrum başarısı ile dünya tarihini değiştiren isimlerden birisi. Dolayısıyla bu karaktere hayat vermek de her oyuncu için büyük bir şans. Doğan Barış Yaşar da bu rolü oynayacağı için oldukça heyecanlı ve çok mutlu olduğunu belirtiyor.

Çok Yetenekli ve Çok Yönlü Bir Oyuncu

Doğan Barış Yaşar oldukça yetenekli ve çok yönlü bir oyuncu. Hem Rusça hem de İngilizceyi çok iyi bilen oyuncu dövüş sporlarına da meraklı. En büyük hedeflerinden birisinin dünya sinemasında rol almak olduğunu belirten Yaşar fiziksel özellikleri ile de dikkat çekiyor. Viking kralı Guthrum rolünü oynayacağı için çok heyecanlı olduğunu söyleyen oyuncu böyle bir rolü oynamaktan dolayı gurur duyduğunu belirtiyor.

Hem farklı hem de dikkat çekici bir rol oynayacağı için programın ilerleyen bölümlerini merakla bekleyenler için de harika bir program hazırladıklarını vurguluyor. TRT’nin en iyi programlarından birisi sayılan Savaşın Efsaneleri izlenen ve beğenilen bir belgesel. Yeni bölümleri de seyirciler tarafından merakla bekleniyor.