Cilt lekeleri sebepleri nedenleri doğal tedavi kesin çözüm bitkisel çözümler :
Cilt lekelerinin bir çok nedeni vardır.Bunlardan bazıları: Stres, yanlış ve sağlıksız beslenme, kalitesiz kozmetik ürünlerin kullanımı, hamilelik, güneş lekeleri ve sivilcelerdir.
Cilt lekeleri için ilk önce doktorunuza başvurmalısınız. Ama bunun yanında şifalı bitkilerle,doğal yöntemlerle tedaviye destek verebilirsiniz.
Bitkisel çözümlerden bir kaçı şunlardır; bunlar yağlı ve kuru ciltler için değişmektedir.
Süt maskesi: 1 çay bardağı sütün içine bir adet salatalığı rendeleyip 2 saat bekletip süzdükten sonra yüzünüze sürün. Bunu 15 gün yüzünüze uygulayın
Kil maskesi: Kille limonu karıştırarak yüzünüze uygulayın daha sonra zambak yağı ile temizleyin.
Limon maskesi: Her gün gece yatmadan yüzünüze limon suyunu sürün ve yıkamadan yatın.Sabah uyandığınızla bol su ile yıkayın.
Havuç maskesi: bir havucun suyunu sıkıp yarım çay kaşığı bal ile karıştırıp yüzünüze sürün.15 dakika bekledikten sonra suyla yıkayın.
Elma sirkesi: bir bardak su ve elma sirkesini bir kap da kaynatın ve yüzünüze buhar banyosu yapın.Ve aynı miktar elma sirkesi ile suyu karıştırıp 3-4 günde bir yüzünüzü bu karışım ile temizleyebilirsiniz.
Tabiki en mantıklı çözüm yine de cilt lekelerinizin tipine sebebine göre bir uzmana danışıp ona göre kür veya maske kullanmak olacaktır.