Eskişehir’de bulunan Medine Cami’ne benim diyerek sahip çıkan kadına cemaat oldukça şaşırıyor. Medine Camii’ni bizzat kendisi yaptırdığını söyleyen Ayten E. isimli vatandaş erkeklerin namaz kıldığı bölüme perde takıp kendisine ayrı bir bölme yapmak için uğraştı. Cemaat ise  Ayten E. isimli vatandaşın bu davranışlarından artık bıkmış durumda.

Camiyi kendisi yaptırdığını iddia eden kadın ile ilgili cemaat müftülük ve valiliğe şikâyette bulundu. Eskişehir’de bulunan Tepebaşı ilçesinin sakinlerinden birisi olan Ayten E. burada bulunan Medine Caminin kendisinin yaptırdığı iddiası üzerine erkeklerin namaz kıldığı bölüme bir perde takmayı ve kendisine ayrı bir bölüm oluşturmayı amaç edindi.

Cemaatle Kavga Ediyor

Bu nedenle Cemaati canından bezdiren ve sürekli olarak cemaatle kavga eden 67 yaşındaki kadının kavga görüntüleri ortaya çıktı Hatta Ayten E. isimli vatandaşın cemaate karşı tutumu nedeniyle camiye gelen sayısı da oldukça düştü. Cemaat sayısını 5’e kadar düşürdü Bu nedenle cemaat çözümü valilik ve müftülüğe şikâyet etmekte buldu.

Camii sahiplenen kadın vatandaştan şikâyetçi olan ve vakit namazlarını başka camilerde kılmak için giden cemaatten bazıları ise yaşananlar hakkında kocasının ölümünden sonra cami yönetiminde görev yaptığını ve şu sıralarda herhangi bir görevinin olmadığını ancak erkeklerin olduğu bölümü kendine ait bir perde gerdiğini söyledi.

Önce Allah’ın Sonra Benim

Rahatsız olan bu vatandaş aynı zamanda bayanlar için özel bir bölüm olduğunu ve kendilerinin erkeklerin arasında kılmak istediği için rahatsız olduğunu belirtti. Aynı zamanda erkeklere sataştığını da ekledi. Yalnızca bayanın davranışları yüzünden başka bir camiye gittiklerini söyleyen vatandaşlar yaşananlardan oldukça rahatsız.

Cemaatin bayandan şikâyetçi olduğu konu kendi yanlarında namaz kılmaya çalışması. Cemaat kadınlar için ayrı bir bölüm olduğunu söyleyerek orada namaz kılabileceğini söylüyor. Ancak caminin önce Allah’ın sonra kendisinin olduğunu söyleyen kadın bu tavrında kararlıdır. Cemaat ve kadın arasında yaşananlar ise bir cep telefonu kamerasına yansıdı. Tüm cemaat çareyi başka camilerde namaz kılarak buldu. Şimdilerde caminin cemaati yalnızca beşe düştü.