Büyü ; kişinin hayatını kabusa çeviren, tüm dengeleri mahveden, her şeyini elinden alan ve psikolojik bunalıma sokan çok ciddi bir manevi etkilenmedir. Bozulmadığı zaman ilerleyen zamanlar kişi üzerinde kalıcı etkiler bırakır ve bunları telafi etmek imkansızdır.

Büyüyü Bozmak İçin Neler Gerekiyor?

Büyünün nasıl bozulması gerektiğini anlamak için öncelikle yapılmış olan büyünün özelliklerinin bilincinde olmak gerekiyor çünkü, nasıl bir büyüden etkilendiğinizi bilmeden bu büyüden tamamen kurtulmanızın imkanı yoktur. Büyüyü tespit etmek için hakkıyla bakım yapılmalıdır. Bu bakım şuanda ortada gezen cafe ve barlarda falcı bacıların yaptığı bakım ile (!) tespit edilemez. Bu bakım denilen olay çok ciddi bir iştir ve şeffaflıkla yapılması gerekir. 10-15 dakika telefon üstü bakım yapmakla bu işin olması imkansızdır büyünün varlığını tespit edemezsiniz. Doğru yapılacak bir bakım büyünün türünü ve bu büyüden nasıl kurtulabileceğinin işaretlerini kesin bir şekilde verir.
Büyü birkaç türde insanı etkisi altına alır ve bu etki doğrudan insan iradesine müdahale eder.

  1. Nazarın üst boyutu olarak ifade edilebilecek şekilde insanın dengesini bozan büyüler,
  2. Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde kişinin kendi hataları sebebiyle maruz kaldığı büyüler,
  3. Şeytani cinler aracılığıyla insanı doğrudan kontrol altına alan büyüler

Bu yöntemlerden herhangi biri ile etki altına alınmış kişinin tedavisi, bu büyünün türüne göre değişecektir.

Büyü Nasıl Bozulur ?

1 ve 2. Türdeki büyülerin tedavisi kişinin kendisi veya bu konuda yeterli bilgiye sahip olan kişilerin desteği ile rahatlıkla çözülebilir. Burada ki en önemli kısım kişinin yeterliliğidir. Yeterlilikten kasıt olarak ihlaslı olması çok ciddi önem taşır. Buradan çıkacak sonuç şudur bazen ihlaslı bir kişinin okuduğu Fatiha suresi yeterli okurken, ihlası olmayan kişinin okuduğu hatm-i şerif bile yeterli sonucu göstermeyebilir.
1 ve 2. Türdeki büyünün bozulmasında en etkili yöntem olarak bilinen ve herkes tarafından önerilen Ayat-ı Hırz diye bilinen şifa ayetleridir. Bu ayetlerin ihlaslı biri tarafından ihlaslı bir şekilde okunmasıyla Allah’ın izniyle büyü ve sihirin yok edilmesi mümkündür. Okunacak ayetler aşağıdaki görselde belirtilmiştir.
ayatihirzayetleri
Bu ayetler cin ve şeytanın şerrinden kurtulmak için ve sara hastalığına ve sihre, büyüye karşı korunmak için okunur ve bu ayetleri kişi üzerinde muska niyetine taşıyabilir.
Bazı rahatsızlıklarda ise şahısın baş bölgesinden Hacamat yaptırmasının da büyü ve sihre karşı çözüm sağladığı bilinmektedir.
3.Grup olarak adlandırdığımız şeytani cinler aracılığı ile yapılan büyüleri bozmak için ise kendi kendimize yapamayacağımız bu konuda üst düzey bilgiye sahip olan yeterli birikimi elde etmiş kişiler tarafından yapılmaktadır. Günümüzde sıklıkla görülen büyü türü de bu grupta yerini almaktadır.
Bu büyülenmeye maruz olan kişi kendine büyü yapıldığının asla farkında olmaz kendisinin iş, ticaret, rızık konularındaki aksiliklerini göremez bu ancak çevrede ki insanlar ve kişilerin şüpheleriyle ortaya çıkmaktadır. Çünkü bu gruptaki büyüler öylesine etkilidir ki kişinin iradesi dışında hareket etmesini farklı tavır ve davranışlar sergilemesini sağlar.
Bu büyülerin bozulmasında, (Esma-ül Hüsna) Cenab-ı Allah’ın isimleri, Ayet-i Kerimeler ve bu ayetlerin manevi olan görevlilerinden destek alınır. Bu görevliler kişinin üzerindeki tüm negatif etkileri, şeytanları, cinleri uzaklaştırarak kişinin tamamen temizlenmesine ve normal hale dönmesine yardımcı olurlar.
Konu İçeriği ;

  • Büyü nasıl bozulur?
  • Büyü nasıl bozulur diyanet
  • Büyü nasıl yapılır?