Burun deldirmek artık günümüzde çok kolay ve kolay kolay modası geçmeyenler arasında yer almaktadır. Görsel olarakta çok hoş durmaktadır ve çoğu bayan tarafından tercih edilmektedir. Yalnız vücudumuzun alışkın olmadığı bir durumda dışardan gelen yabancı maddelere karşı tepki gösterebilme durumu vardır ve burun deldiren kişiler bu durumlarla karşılaşmamak için çok hassas ve temiz bakım süreci göstermeleri gerekmektedir.
Burun deldirdikten sonra burnunuzda duran hızmayı en az 2 ay dokunmamanız gerekmektedir ve elleriniz  steril olmadan kesinlikle burnunuzu deldirdiğiniz kısma ve hızmaya dokunmamalısınız. Burnunuzu deldirdikten sonra hızma değiştirme işlemi yaparken, burnunuzu antibakteriyel bir sabunla yıkamanızda fayda vardır. Yıkama sonrası eczacınızdan alacağınız  iltihap kurutucu krem kullanmakta, burun deldirmeden sonra herhangi bir iltihaplanma ile karşılaşmanızı engelleyecektir.
Ayrıca dikkat edilmesi gereken başka bir konu da kullanacağınız hızmaların %100 gümüşten olmasıdır ve burun deldirdikten sonra ilk 3 4 ay boyunca halka küpe kullanımından kaçınılmalıdır.
Eğer iltihap halinde sıcaklık, zonklama yeşilimsi  veya sarımsı iltihap oluşumu varsa kendi kendi müdahalniz haricinde uzman bir doktora görünmede fayda vardır.