ATV ekranlarının en sevilen programlarından biri olan Kim Milyoner Olmak İster yarışması birbirinden güzel konukları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçen akşam Buket Ela Demirel Erol isimli yarışmacı bu yarışmaya damga vurdu. Çok küçük bir yaşta erken geçirdiği havale sonucu ileri düzeyde bir işitme kaybı yaşayan Buket Ela izleyenleri çok duygusal anlar yaşattı. Yarışmada 125.000 TL’lik soruya kadar gelmeyi başardı.

Yarışmada gösterdiği başarı çok konuşulurken hayat hikâyesi de insanları çok duygulandırdı. Sosyal medyada çok konuşulan bir isim oldu. Tüm Türkiye’nin sevgisini kazanan Buket Ela Demirel Erol izleyenlerin gözyaşlarını tutamamasına sebep oldu.

Buket Ela Demirel Erol’da  Farkındalık Mesajı!

Küçük yaşta geçirdiği havale sonucu işitme engelli yaşayan Buket Ela Demirel Erol Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında çok büyük bir başarı gösterdi. Hem kültürel başarısı hem de duyarlılığı ile insanlara sevgisini kazanmayı başardı. 7 Kasım’da yayınlanan yeni bölümünde Buket Ela geceye damgasını vurmayı başardı.

Türkiye'yi ağlattı! Buket Ela Demirel Erol Milyoner'e damga vurdu

Yarışmacının işitme engelli olmasından ötürü işaret dili uzmanı ile 60000 TL’lik soruyu da doğru cevaplayarak 125.000 TL’lik soruyor cevap vermeye hak kazandı. Konuşması ile insanlara farkındalık yaratmaya çalıştı. İşitme engelli olmasına rağmen en zor soruları bile geçerek 125.000 TL’lik soruya gelen Buket Ela pek çok engelle arkadaşına ya da kardeşine ışık tuttu.

“Engel Bir Hastalık Değil Yaşam Biçimidir”

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 7 Kasım’da yayınlanan bölümüne katılan işitme engelli Buket Ela Demirel Erol herkesi derinden etkileyen bir performans sergiledi. Hem başarısı ile hem de duygusal hayat hikâyesi ile insanları derinden etkiledi. Aynı zamanda programda farkındalık ve engelliler ile ilgili pek çok mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Türkiye'yi ağlattı! Buket Ela Demirel Erol Milyoner'e damga vurdu

Engelin bir hastalık olmadığını bir yaşam biçimi olduğunu insanlara söyledi. İşitme engelli olmasından dolayı yanında bir işaret uzmanı ile soruları cevapladı. Bölüm yayınlanır yayınlanmaz sosyal medyada çok büyük bir ilgi gördü. Verdiği mesajlar çok derin ve her insanın hayatına dahil etmesi gereken mesajlardır.