Günümüzde toplum sorunsalı haline gelmiş boy sorunu araştırmaların gözdesinde işin ilginç tarafı ise insanların çoğunun boyunun kısa olduğu halde boy uzamasının imkansız olduğunu düşünüp hiçbir şey yapmaması.

Nutrition Kullanmak Boy Uzatır mı?

Sanayilerde, büyük fabrikalarda gördüğünüz olağanüstü şekilde çalışma gösteren makineler aynı vücudumuz gibidir. Sınırları genlerle çizilmiştir. Bir ülke sınırlarını geçmek zordur fakat geçilebilir vücudumuzun da bu genlerle çizili sınırlarını aşmak oldukça zordur fakat aşılabilir. Tükettiğimiz yiyecekler bu durumda çok etkilidir kendimize sorular sormalıyız Doğru besleniyor muyum? Almak zorunda olduğum vitaminleri alıyor muyum? Tarzında. 83 oktan ve 85 oktan nasıl bir fark varsa tükettiğiniz besinler büyüme hormonunun daha az veya daha çok salgılanmasında ne derece etkili ? tüm bu soruların cevaplarını bilmek boy uzunluğuna ulaşmanızda size son derece yardımcı olacaktır.

Boy Uzatma Hareketleri, Egzersizleri İle Boyumu Nasıl Uzatırım?

Yukarda bahsettiğimiz beslenme olayı kadar egzersizlerde boy uzatmak için çok etkili bir faktördür. Vücudumuza ne kadar gerekli besin alırsak alalım bu besinlerin enerjisini doğru bir şekilde yönlendirmediğimiz takdirde hiçbir işe yaramayacaktır. Bunu doğru bir şekilde yönlendirmek ise gerek boy uzatma sporları gerekse boy uzatma egzersizleri ile olacaktır. Düzenli bir şekilde yazının sonunda maddeler halinde vereceğimiz şeyleri yapmak yine size yardımcı olacaktır.

Uyuyarak Boy Uzar Mı?

Yalnızca uyuyarak asla uzamayacaktır fakat diğer verdiğimiz maddelerle birleştiğinde yüksek miktarda size yardımcı olacaktır çünkü yemekten aldığınız enerjiyi egzersizle yönlendirdiğinizde ortaya çıkan yorgunluğu uykuyla dağıtmanız gerekecektir. Tabi bunların hepsi düzenli şekilde olmak zorunda.

Boy Uzaması İçin Alınması Gereken Besinler

  • Süt: Boy uzatmak için size en gerekli vitamin olan protein açısından çok zengin olan kaynağımız süt boy uzatmak için en başta gelen besindir. Her gün en az 1 en çok 3 bardak süt içmeniz boyunuzu uzatmak için çok yararlı olacaktır.
  • Yumurta: Yumurta da yine aynı süt gibi protein açısından oldukça zengin ve boy uzatma açısından da ileri gelenler arasındadır. Yumurtanın akı denilen şeffaf sıvısı %100 protein içerirken sarısı şişmanlatan yağ içermektedir. Boyum uzasın istiyorsanız yumurtanın sarısıyla ilginizi kesmekte fayda var
  • Tavuk: Tavuk, et ürünleri içerisinde protein olarak en zengin gıdadır. Kas oluşumunu doku sağlamlığını en olumlu yönde etkileyen hayvansal gıdada tavuktur aynı zamanda. Her gün en az 80 en fazla 120 gr tavuk yenilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Soya Fasulyesi: Tavuk nasıl hayvansal gıdalar arasında kral tacını takmış ise Soya fasulyesi de boy uzatma konusunda bitkisel gıdalar içerisinde kral tacını takmıştır.
  • Koral Kalsiyum: Deniz mercanlarından elde edilen doğal bir kaynak olan Koral kalsiyumun en önemli özelliği kemik kütlesini olağanüstü şekilde geliştirir. Kemik kütlesi geliştikçe kemik boyu da uzamaya başlar.

Boy Uzaması İçin Yapılması Gereken Egzersizler

İlk Egzersizimiz Kobra Hareketi adı verilen harekettir.
boy1
Bu şekli aldıktan sonra Çeneniz önde bir vaziyette omurganızı öne doru kambur yapın yapabildiğiniz kadar geri kamburlaştırın bu hareketi 5-30 saniye arasında tekrarlayın.
2.Egzersizimiz Süper Kobra Hareketi adı verilen harekettir.
boy2
Alttaki hareket ile başlayıp kalçanızı büküp vücudunuzu ters V konumunda ilerletin ve bunu yaparken çenenizi göğsünüze yaklaştırın. Sonrasında ise ilk geldiğiniz pozisyona dönün 10-20 saniye arasında tekrarlayın.
3.Egzersizimiz Kedi Esneme Hareketi adı verilen harekettir.
boy3
Elleriniz kilitli bir vaziyette kalacak nefes alarak yapacağınız bu hareketi omurganızla beraber yukarı aşağı yapacaksınız. Her 3-8 Saniye arasında tekrar yapın.
4.Egzersizimiz Temel Bacak Germe Hareketi adı verilen harekettir.
boy4
Bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın ve ellerinizle parmak uçlarınıza ulaşın 6-15 saniye arasında tekrar yapın.
5.Egzersizimiz Köprü Hareketi adı verilen harekettir.
boy5
Dizleriniz bükülü kollarınız gövdenize 0 ve başınız tavana bakacak şekilde durun ellerinizden destek alarak kalçanızı indir kaldır yapın 3-10 saniye arası tekrar yapın.
6.Egzersizimiz Masa Hareketi adı verilen harekettir.
boy6
Resimde gördüğünüz şekilde elleriniz kalçanızın yanında sırtınız dik bir şekilde kalıyorsunuz ayak uçlarınız ise karşıya dik bakacak şekilde duruyor yavaş yavaş arkaya doğru gidip masa pozisyonu alıyorsunuz 8-20 saniye arası tekrar yapın.
7.Egzersizimiz Yay Hareketi adı verilen harekettir.
boy7
Öncelikle dik duruyoruz ellerimiz belimizde olacak şekilde aşağıya doğru eğilebildiğimiz kadar eğilip kalkıyoruz 4-8 saniye arası tekrar yapın.
8.Egzersizimiz Asılma Hareketi adı verilen harekettir.
boy8
Resimde gördüğünüz şekilde barfiks demiri, parkta bir demir fark etmez kendinizi asıp çekmeniz boyunuzun uzama açısından etkili olacaktır bu hareketin belirli bir süresine gerek yok yorulana kadar yapın.
 
İlgili Videoyu İzleyebilirsiniz.

Konu içeriği ;

  • Boyum kısa nasıl uzatabilirim
  • Boyum kısa nasıl uzayabilirim
  • Boyum kısa nasıl uzatırım