Son zamanların en çok konuşulan konularından biri Hakkâri’nin borcuna en sadık el olması oldu. Alınan kredileri zamanında ödeme konusunda en başarılı il olan Hakkâri ilinin toplam kredinin nakdi krediye oranı yüzde 1.54 oldu. Takipteki alacaklarının Eylül sonundaki nakdi kredi oranı 1.54’tür. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun yaptığı araştırmalar ve verilere dayanarak borcuna en sadık il seçildi. Borcuna en sadık olmayan il ise Kütahya seçildi.

Hakkâri bu oran ile kayıtlara geçmeyi başardı. Hakkâri’de takipteki alacaklar 44 milyona yakındı. Borcuna sadık iller arasında Hakkâri’den sonra gelen il Siirt oldu. Siirt’in alacaklarını nakliye kredi oranı ise yüzde 1.81 olarak belirlendi. Bu ilin takipteki alacak tutarı ise 136 milyondur.

Borcuna Sadık Olmayan İl Kütahya!

Takipteki alacaklara sadık olmayan il Kütahya seçildi. Bu durum sosyal medyada da çok konuşulan konulardan biri oldu. En sadık el Hakkâri seçilirken en sadık olmayan il ise Kütahya seçildi. Kütahya’nın alacak ile nakdi tutar arasındaki oranı yüzde 7.08’dir. Kütahya iline takip eden iller ise Mardin, Hatay, Adana, Diyarbakır oldu. Bu iller borcuna sadık olmayan 5 ildir.

Borcuna en sadık il Hakkari oldu

Ankara ise takipte olan alacak tutarı yüksek olan bir ildir. 20 milyar liraya yakın takipte alacağı bulunur nokta oranı ise yüzde 3.95 olmaktadır. Ankara’nın borcuna sadık iller arasındaki sıralamada 25. sıradadır. Her yıl borcuna sadık iller ve sadık olmayan iller belirlenir. Hakkâri büyük bir oran ile borcuna en sadık il seçildi. Tüm illerde bu başarının sergilenmesi bekleniyor. Kütahya diğer illere göre daha küçük olmasına rağmen nüfusunun da daha az olmasına rağmen takipte alacağı çok fazladır.

19 İlin Takipte Alacağı 1 Milyar Lirayı Aştı!

İnsanlar son dönemlerde borcuna sadık olmayarak takipte alacağı takılıyorlar. Bu iller arasında en sadık olmayana Kütahya iledir. Pek çok ilde borcuna sadık olmayarak takipte alacağı 1 milyar lirayı geçen tutarlar söz konusudur.

Bazı illerin takipte alacak tutarı 4 milyar dile kadar yükseldi. Bunlar arasında Antalya, Bursa Konya, Hatay, Mersin ve Adana var. Takipte alacağın yüksek il sıralaması ise İstanbul, Ankara, İzmir oldu. Gaziantep ise takipte alacağı 5,5 milyar TL ile dördüncü sırada yer alıyor.