Bilgi Köşesi

Borçları Ödemek İçin Okunacak Dua

Yazar: Hasan Aker

Borçlarınız için okunacak dualar çok fazladır. Bir şeyi unutmamak gerekir ki tevekkül çalışmaktan sonra gelecek iştir elimizden geleni yaptıktan sonra Allaha sığındığımızda gerçek bir tevekkül yapmış olacağız.

Borçlarımız bizi çok yüksek sıkıntılara sürükleyebilir. Günümüzde sizlerin de bildiği borç yüzünden intihar girişimleri, intiharlar, cinnetler, cinayetler bir çok örnek var önümüzde. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı borç yapmış olabiliriz. Evimizin eksiğine, kişisel ihtiyaçlarımıza, zorunlu ihtiyaçlarımıza ve her şey tıkırında ilerlerken işten çıkartılmış, herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmış veya üst üste omzumuza binen borçlara maddi durumumuz yetmeyebilir. Bu borçlarla mücadele etmek için çoğu kişi başka taraflara yönelip kredi çekip, tefeciden para almaktadır ve sabit borcunu daha da fazla katlamaktadır ve bataklığa battıkça batmaktadır. Bu borçlarımızla savaşmanın en etkili yolu maneviyattır. Çok kötü bir insansanız hiçbir şekilde bu yaşınıza kadar ibadet etmemişseniz. Allah’ı sadece başınız sıkıştığında hatırlayan biriyseniz Allah bana neden yardım etsin ki? Diye düşünebilirsiniz fakat Allah affedicidir affetmeyi sevendir. Anne babalar bile evlatlarının her hatalarına göz yumarken bizi yaratan irade veren ve kusursuz bir şekilde yaşama alanımızı oluşturan yaratıcımızda affeder. Tövbe edip gidip abdest alıp namaza başladığınızda ve bir daha geçmişe dönmeyeceğinize dair yemin ettiğinizde Allah inşallah sizleri affeder. Tövbe ettiğinizde ise aklınızda şu söz bulunsun “Söz insanın ağzından çıkana kadar insanın esiridir, insanın ağzından çıktığında ise insan sözün esiridir.” Bu yüzden verdiğimiz söze sadık kalıp Allaha olan bağlılığımızı devam ettirelim.  Allah’ta inşallah bizlerin tövbesini kabul edip bize yol yordam gösterip yardımcı olacaktır.

Borçları Ödemek İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Tövbenizi ettiniz Allah’a sığındınız sıkıntıdan kurtulmak adına sadece bir adımınız kaldı ellerimizi açıp ol deyince olduran gönüllerimizi iman nuruyla dolduran 99 güzel ismiyle Allah’a bizi bu sıkıntıdan kurtarması için dua edeceğiz.

Borçlarımızı ödemek için okumamız gereken dualar aşağıdaki görsellerde bulunmaktadır.

borcicindua1

 

borcicindua2

 

 

borcicindua3

 

 

borcicindua4

 

 

Konu İçeriği ;

  • Borçları ödemek için dua
  • Borçları ödemek için esmaül hüsna
  • Borçtan kurtulma duası

Yazar Hakkında

Hasan Aker

Biliyor Muyuz? Güncel Tecrübeyle Sabit Bilgiler Kaynağı yazarı.
Yazılar hakkında sormak istediklerinizi yorum yaparak yazı altlarından sorabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?