Böbrek taşı olup olmadığını nasıl anlarız belirtileri nelerdir? : Böbrek taşları aniden  oluşan bir durum değildir zamanla oluşurlar belli bir yapıya gelmeden kendilerini hissettirmezler. Belli bir boyuta geldiğinde ağrılar meydana gelir uzman doktorlar kontrolünde röntgenle tespit edilirler. Neredeyse doktor gözlemi dışındaki tek belirtisi böbrek bölgesindeki kesintili veya sürekli şiddetli ağrıdır. Sebep olarak da aslında net bir bulgu yoktur.
Böbrek taşları ve iltihabı için doğal çözüm bitkisel tedavi | Kullanılacak bitkiler ve ölçüleri :
100 gr avokado yaprağı, 50 gr funda yaprağı, 50 gr ısırgan yaprağı, 75 gr kırkkilit otu, 50 gr ayrık otu, 40 gr meyan kökü, 50 gr kiraz sapı, 30 gr mayıs papatyası, 50 gr mısır püskülü, 50 gr maydonoz yaprağı, 50 gr biberiye
Hazırlanışı : Bütün bitkiler toz haline getirildikten sonra iyice karışması için harman yapılır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa aç karnına bir su bardağı kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı karışımdan atılır ve 5 dakika demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra süzülerek içilmesi tavsiye edilir. böbrek taşı dökülene kadar kullanılması tavsiye edilir uzun bir kullanım süresi olabilir işe yaramıyor deyip de bitkisel karışımı kullanmayı bırakmayın. Not: Böbrek taşlarının ve iltihabının yani sıra tüm böbrek rahatsızlıklarına karşı bire bir etkilidir, kesin çözümdür.