Netflix’in orijinal dizilerinden biri olan Bir Başkadır dizisi dijital platformda ve sosyal medyada ses getiren dizilerden biri oldu. Gerek oyunculuklar gerekse senaryo ile izleyenleri etkisinde bırakmayı başardı. Başrollerini Öykü Karayel, Fatih Artman, Tülin Özen ve Funda Eryiğit’in paylaştığımı orijinal dizide çok fazla otobüs sahnesi görmek mümkün oluyor. Ullana otobüs hattının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan bir hat olmadığı dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi dizide yer alan otobüs sahnelerine gönderme yapmaktan kaçırmadı.

İBB'den büyük ses getiren 'Bir Başkadır' dizisine otobüs göndermesi: Öyle bir hattımız yok

Dijital platform dizilerinden biri olan Bir Başkadır dizisi geçtiğimiz günlerde yayına girdi ve girer girmez büyük ses getirmeyi başardı. Dizide gerçek hayattan pek çok kesit yer verildiği için herkesin hayatına dokunan bir dizi olmayı başardı. Hayatın gerçeklerini konu olması insanları en çok çeken durumlardan biri oldu. Karayel’in canlandırdığı Meryem karakterinin 24 numaralı Beykoz otobüsüne binmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından konuşulan konulardan biri oldu.

Sosyal Medyada Yorumlar Yağdı!

Öykü Karayel’in canlandırdığı Meryem karakterini sürekli 24 numaralı Beykoz otobüsünde biniyor olması İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gözünden kaçmadı ve bu konu ile ilgili bir paylaşımda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi böyle bir hattın bulunmadığını mizah yolu ile insanlara duyurdu. Bunun üzerine bu paylaşıma pek çok yorum yağmaya başladı. Sosyal medya kullanıcıları Bu hattın çok güzel bir hat olduğunu ve yapılması gerektiğini söyledi.

İBB'den büyük ses getiren 'Bir Başkadır' dizisine otobüs göndermesi: Öyle bir hattımız yok

Aynı zamanda dizinin bir kurgu olduğunu ve eleştirilecek bir yön arandığını söyleyenler oldu. Paylaşım yapılır yapılmaz sosyal medyada çok konuşulan konulardan biri oldu. Binlerce yorum ve beğeni alan bu paylaşım olumsuz yorumlara da maruz kaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi insanların mizah yolu ile böyle bir hattın olmadığını söylemek isterken bazı kişiler tarafından diziye eleştiride bulunduğu söylendi.

İBB’nin Paylaşımına Yanıt Gecikmedi

Bir Başkadır dizisinin otobüs sahnelerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi göndermeli bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma Netflix Türkiye hesabını da etiketleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi mi Netflix Türkiye’den cevap gecikmedi. Netflix Türkiye paylaşımın altına ” Olmadı aşağı yoldan minibüse binerim. ” şeklinde diziden bir replik paylaştı.