Profesör Doktor Hasan Tezer son zamanlarda çok konuşulan konulardan biri olan korona virüse karşı sarımsak tüketimi hakkında açıklamada bulundu. Tezer açıklamasında sarımsağın bağışıklık sistemini güçlendirilmesine karşı korona virüse karşı koruyucu olmadığını söyledi. Sarımsağın bildiğiniz fazla özelliği bulunur. Bundan dolayı olacak ki sarımsağın korona virüse karşı koruyucu olduğu son zamanlarda çok konuşulmaya başladı. Fakat benim kurulu üyesi olan Tezer bu konu tamamen yanlış bir düşünce olduğunu ve aslının olmadığını bildirdi.

İnsanlar korona virüsten korunmak için gereğinden fazla sarımsak tüketmeye başladı. Fakat bu hiçbir şekilde insanları korumayacaktır. Her geçen gün korona virüs ile ilgili yeni bir şey öğrenmeye başladık. Korona virüs ile ilgili yeni bilgiler çıktıkça yeni tedavi yöntemleri de ortaya atılmaya başladı. Bu tedavi yöntemleri arasında aslı olmayan konularda yer alıyor.

Çocuklarda Parmakta Şişme Ve Kızarıklık Görülebilir

Neredeyse 1 yıldır korona virüs bile mücadele ediyoruz. Her geçen gün daha bulaşıcı ve daha tehlikeli bir hal alıyor. Belirtileri de her geçen gün değişiklik gösteriyor. İlk zamanlar en belirgin özelliği öksürük ve ateş olurken şimdilerde baş ağrısı ve yorgunluk hissi oluyor. Korona virüs çocuklarda yetişkinlere göre daha az görülüyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Tezer: Gençler kurallara dikkat etmiyor -  Son Dakika Haber

Çocuklardaki en büyük belirtisi ise burun akıntısı, kas ağrısı ve ishal oluyor. Aynı zamanda çocuklarda cilt bulguları da korona virüsü işaret olabilir. Özellikle son zamanlarda çocuk yaştaki kişilerde görülen korona virüsün parmakta kızarıklık ve şişlik yarattığı ortaya çıktı. Parmakta oluşan kızarık ve şişlik görüldüğü durumlarda mutlaka bir doktora başvurmak ve korona virüs testi yaptırmak gerekir.

Sarımsak Suyu Korona Virüsten Korur Mu?

Bilim kurulu üyelerinden biri olan Profesör Doktor Hasan Tezer Geçen gün yaptığı açıklamada sarımsak suyunun korona virüse karşı koruyucu bir etkisinin olmadığı hususunda bilgiler vermiştir. Son zamanlarda sarımsak suyu ve sarımsak tüketimi hakkında pek çok şey yazılıp çiziliyor. Sarımsak suyunun korona virüse karşı koruyucu olduğu söyleniyor.

Fakat bu tamamen yanlış bir bilgidir. Sarımsak vücudumuzun pek çok alanında fayda sağladığı için Korona virüse karşı daha önleyici bir etkisi olacağı düşünüldü. Fakat öyle bir durum söz konusu değil. Çok fazla sarımsak tüketimi hiçbir şekilde insanı virüse karşı koruyamaz. Fakat virüsten korunmak istiyorsanız uyku düzeninize ve besin tüketiminize dikkat etmeniz gerekir.