Bilim Kurulu toplantısında bak artışlarına ilişkin son durum görüşüldü. Kış aylarının gelmesi ile birlikte bak artışları büyük bir hızla artık gösteriyor. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanında koronavirüs aşısı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Neredeyse her ülkede vaka sayısı büyük bir artış gösteriyor.

Bununla birlikte yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Bilim kurulunda yapılan toplantıda lokantaların kapatılıp kapatılmayacağı konusunda da karar alındı. Korana virüsün ülkemize ilk geldiği Mart ayında pek çok önlem ve tedbir alınmıştı. Şimdilerde ise ilk zamana göre daha fazla vaka çıkmasına rağmen tedbirler alınmıyor. Bazı mekânların geçici süreliğine kapatılması söz konusudur.

Bilim Kurulu toplantısı son dakika: Lokantalar kapanacak mı? Kafeler, berberler, spor salonları kapanıyor mu?

Geçtiğimiz haftalarda bazı mekânları açılış ve kapanış saatlerinde değişiklik yapıldı. Şimdilerde ise mekânların tamamen kapatılması konusunda çalışmalar yapılıyor. Bugün yapılan Bilim Kurulu toplantısında bu konu ile ilgili bir karar alınacak mı merak ediliyor.

Lokantalar Kapanıyor Mu?

Pandeminin ortaya çıktığı ilk zamanlar ülke içerisinde pek çok tedbir alındı. Bunlardan birisi de lokantaların kapanması konusunda oldu. Video konferans yolu ile Bilim Kurulu toplantısı yapıldı. Bu toplantının hedefinde son zamanlarda vaka sayısındaki artış söz konusu oldu.

Bilim Kurulu toplantısı son dakika: Lokantalar kapanacak mı? Kafeler, berberler, spor salonları kapanıyor mu?

Aynı zamanda aşı çalışmaları ile ilgili de konuşmalar yer aldı. Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri lokantaların, spor salonlarının ve kafelerin kapatılıp kapatılmayacağı konusunda oluyor. Bu konuyla ilgili henüz kesin bir açıklama mevcut değil. Bilim Kurulu ve Fahrettin Koca’nın açıklamaları ile birlikte kesinlik kazanacak. İşyeri sahipleri bu konuyu çok merak ediyor. Bak artışını önlemek için bir takım önlemler almanız şart olduğu söyleniyor.

Bilim Kurulu toplantısı son dakika: Lokantalar kapanacak mı? Kafeler, berberler, spor salonları kapanıyor mu?

Vakalar Artıyor!

Özellikle son haftada vaka sayısında büyük bir artış söz konusudur. 16 Kasım Korona tablosuna göre bir gün içerisinde çıkan vaka sayısı 3316 kişidir. Aynı zamanda 94 kişi de hayatını kaybetti. Vaka sayılarının artması ile birlikte ölüm sayıları da artıyor. Yeniden tedbirler alınmadığı takdirde Ocak’tan sonra daha çok vaka ile karşılaşmak mümkün olacak. Bilim Kurulu’nun yaptığı toplantıda alınan kararlar ile yeni yasakların gelip gelmeyeceği belli olacak. Yakın zamanda mekânları açılış kapanış saatleri ve dışarıda sigara içme yasağı gibi tedbirler alındı.