Beren Saat ve Belçim Bilgin yaklaşık olarak on beş yıldan beri arkadaş. İkilinin arkadaşlığı Hatırla Sevgili dizisine kadar uzanıyor. Dizi çalışmasında arkadaş olan ikili hala çok iyi arkadaş, sık sık bir araya gelip bazen birlikte tatile çıkıyorlar.

İkili son olarak Magnet Quartet dergisi için birlikte poz verdi. Birbirinden güzel ve ilginç fotoğrafları çekilen Saat ve Bilgin’le bir röportaj da yapıldı. Bu röportaj sırasında Beren Saat ilginç açıklamalar yaptı. Ailevi kökenler olarak birbirinden çok uzak yerlerden gelen iki oyuncu da Ankara’da büyümüş.

Beren Saat’in Açıklamaları

Beren Saat Belçim Bilgin’in ailesinin Türkiye’nin doğusundan geldiğini kendi ailesinin ise nehrin öbür tarafından geldiğini söyledi. 1894 yılında Ankara’da doğan Saat’in babası aslen Gümüşhaneli. Belçim Bilgin ve ailesi ise Diyarbakır ve Mardin kökenlidir. Şeyh Said Bilgin’in babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Bu kadar uzak yerlerden gelip Ankara’da büyüyen iki kişinin dost olması Beren Saat’e göre farklı yerlerden gelip bir olma hikâyesidir.

Saat’in deyimiyle iki oyuncu bazen birbirinin eli kulağı ve gözü olmayı başarmış ve bunca yıl arkadaş kalmıştır. Yaşadıkları deneyimlerin de farklı olduğunu belirten Saat Belçim Bilgin’in genç yaşta evlenip anne olmayı seçmesinin ve kendisinin kariyerine devam etme kararı almasının da iki oyuncunun farklı deneyimlere sahip olarak madalyonun öteki yüzünü görebilmesini sağladığını belirtiyor.

Beren Saat ve Belçim Bilgin poz verdi

Evlilik Ve Kariyer

Belçim Bilgin Yılmaz Erdoğan’la evlendiği sırada henüz 23 yaşındaydı, kendisinden 16 yaş büyük olan Yılmaz Erdoğan ise 39 yaşındaydı. Bu evlilikten Rodin adında bir oğlu olan çiftin boşanma tarihi ise 2018. Oldukça sorunsuz ve medeni bir şekilde boşanan çift halen görüşüyor ve arkadaşlık ilişkileri devam ediyor. Beren Saat ise 2014 yılında Kenan Doğulu ile evlendi.

Bu evlilik geçen aylarda ciddi sorunlar atlatsa da halen devam ediyor. Beren Saat Belçim Bilgin’den tam sekiz yıl sonra evlendi ve aradaki sürede kariyerini daha da geliştirdi. Belçim Bilgin ve kendisinin deneyimleri arasındaki farkın da arkadaşlıklarını geliştirmede etkili olduğunu söylüyor. İkilinin arkadaşlığı pek çok ünlüye örnek olabilecek türde bir arkadaşlık olarak devam ediyor.