Dün akşam saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak sosyal medya üzerinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa nedeni ise sağlık sebepleri olarak bildirdi. Bu durum sosyal medyaya düşer düşmez çok konuşulan konular arasında yerini aldı. Özellikle Twitter üzerinden bu durum ile ilgili iyi ve kötü pek çok yorum yapıldı. Berat Albayrak Instagram hesabından istifasını mazereti ile bildirerek açıkladı.

Yaptığı açıklamasında sağlık sorunları olduğunu ve devam edememe kararı aldığını bildirdi. Zamanını annesi babası ve çocuklarına ayıracağını söyledi. Bu durumun bir anda yaşanması ve sosyal medyadan duyurulması insanları çok şaşırttı. Ülkenin maliye durumu ve kur makasının giderek yükselmesi Berat Albayrak’ın istifasına sebep olmuş olabilir. Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. İnsanlar büyük bir merakla yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da henüz bir açıklama gelmedi.

” Yeni Arkadaşlarımız”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu. Berat Albayrak bayrak değişikliği ile yeni gelen arkadaşlarımızın kararlı ve emin adımlar ile hedeflerimizi gerçekleştireceğine eminim sözleriyle istifasını kesin bir hale getirdi. Hiç beklenmedik bir anda ve sosyal medya üzerinden istifasını duyurması herkesi çok şaşırttı. Yapılan açıklamalarda hala insanları şaşırtmaya devam ediyor. Çok konuşulan bu konu özellikle sosyal medyada büyük bir gündem yaratmayı başardı. Berat Albayrak’ın istifa sebebinin sağlık sorunları olması insanlara inandırıcı gelmedi.

Mesai Arkadaşlarına Teşekkür Etti!

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak mesai arkadaşlarına teşekkür etmeyi unutmadı. Mesai arkadaşlarına teşekkür ederek helallik istedi. Ani bir kararla istifasını bildiren Berat Albayrak sosyal medyada çok konuşulan isimler arasında yer aldı.

İstifasından hemen önce sosyal medyada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa etmesi yönünde paylaşımlar yapılmıştı. Istıfasını sebebinin bu paylaşımlar olup olmadığı henüz bilinmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan hala bir açıklama olmaması da şaşırtıcı durumlardan biridir. İnsanlar şaşkın bir şekilde açıklama bekliyor. Berat Albayrak açıklama yaptı fakat insanlar bu açıklamayı yeterli görmedi.