Çoğumuzun rahatsız olduğu bel ve karın bölgelerindeki yağları eritmek için neler yapılabilir, nasıl eritilir, hangi egzersizler yapılmalı bunlara bir göz atalım:  Öncelikle karın ve bel daha az hareket yeteneklerine sahip oldukları için ilk ve en kolay kilo aldığımız yerlerdir.  kadınlar için ideal göbek ve bel çevresi ölçüleri nelerdir bakalım:
Kadınlarda bel çevresi 60 – 79 cm’e kadar normal , 88 cm üzeri çok riskli sayılıyor.  Erkeklerde göbek çevresi ise 70 -93 cm’e kadar doğal ve normal olup 102 cm üzeri yine yüksek risk taşıyor.
Peki bu kısımlarda bölgesel kilo vermeyi nasıl sağlayabiliriz, nasıl zayıflayabiliriz, burdaki yağları nasıl eritebiliriz, nasıl yakabiliriz, bel ve karın inceltmek için hangi egzersizler önerilir hemen bakalım:
Aralıksız yarım saat ile bir saat arası bir süre haftada 4 veya 5 kez tempolu yürüyüş yapmalısınız.
Yürüyüş ile yağları yakmaya başlarken yarım mekik, sağa-sola eğilme egzersizleri ile de karın ve bel kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.
Aşırı yağlı yiyeceklerden ve alkolden ( özellikle bira, çünkü bira göbek yağlanmasına, o bölgeden kilo almaya sebep oluyor) uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Akşam yemeğinden sonra yiyeceğiniz herşeyin bel ve karın | göbek bölgelerinizde yağ olarak birikeceğini unutmayın.
Egzersizler için yeterli zamanınız yok veya yapmak istemiyorsanız sabahları ve akşam yatmadan önce burundan 30 kez karnınızı şişirerek derin nefes alıp yaklaşık 3 saniye tutup sonra hem ağzınızdan hem de burnunuzdan verin. Masa başında çalışıyorsanız gün içerisinde yapabildiğiniz kadar sırtınızı yaslamadan karnınız içeri doğru, göğsünüz dışarı doğru oturup çalışın.
Pilates ile bel ve karın yağlarını eritmek ordaki kasları sıkılaştırmak için yapabileceğiniz egzersizler için bir video:

karın ve bel yağları eritmek, bölgesel kilo vermek, bölgesel kilo verme egzersizleri, yağ yakmak, kolay kilo vermek hakkında bilgi içerir.