Yalova’da yaşayan ve özel bir firmada yaşayan Gökhan Yılmaz küçük yaşlarından beri klasik araç tutkunuydu ve 40 yaşından sona hayalini gerçekleştirerek birçok klasik araca sahip oldu. Birçok ünlü isme de bu araçların satışını gerçekleştiren Gökhan Yılmaz bu işi küçük yaştan itibaren araçlara duyduğu merak sayesinde yaptığını belirtti ve işini çok sevdiğini de sözlerine ekledi.

Hurda Otomobil Parçalarından Klasik Araç Koleksiyonuna

Gökhan Yılmaz, klasik otomobilleri üretmek için hurda araçların yedek parçalarını kullanıyor. Bu parçaları bir araya getirerek ve hurda araçları tamir ederek yeni bir görünüme kavuşturuyor ve ürettiği araçları yine alıcılarına sunuyor.

8 soruda klasik otomobiller! – Sözcü Gazetesi

Hobi olarak başladığı işte artık ciddi ciddi çalışmalar yürüten Yılmaz, klasik otomobillere olan merakının 2005 yılında başladığını belirtiyor. Daha sonra Taşköprü Sanayi Sitesi içerisindeki yerine üretime başladığını da sözlerine ekliyor. Bugün bu sayede toplamda 20 farklı klasik araca sahip olan Gökhan Yılmaz, ilk beğendiği aracın edesinin sahip olduğu araç olduğunu belirtiyor.

Klasik Araç Tutkusu Zamanla İlerledi

Kendini zamanla klasik otomobillere karşı geliştiren Gökhan Yılmaz hem kendini teknik anlamda donattığını hem de yıllar geçtikçe eski otomobillere karşı ilgisinin uyandığını söyleyerek bunların hepsinin bir araya gelmesi ile dükkanını açtığını sözlerine ekliyor.

Klasik araçlar Kazan sokaklarında! - Otomobil Haberleri

İlk etaplarda zorlandığını saklamayan usta zamanla işe alıştıkça daha zevkle bu işe sarıldığını söyledi. Önce parça tercihinde bile oldukça zaman harcayan usta zamanla hangi parçalar nereye kullanacağını öğendi ve hızlı şekilde araçlarını tasarlayarak hazırladı.

Kalitenin de zamanla yükselmesi ile elde ettiği araçlardan eski Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere birçok ünlü kişilere bile takdim edecek seviyeye geldi.

Bir Araç Bir Yıldan Fazla Sürüyor

Gökhan Yılmaz’ın atölyesinde bir araç bir yıldan daha uzun bir sürede üretiliyor. Bugün hazırda 20 aracının olduğunu belirten Yılmaz, her bir aracın içerisinde ve dışında A’dan Z’ye her türlü donanımın bulunduğunu söylüyor.

Aracın tadilat aşamasında her bir parçasının dökülerek birçok işlemden geçirilmesi ile yeni araçların da tamamlanması sağlanıyor. En son özel astar ve boyalar ile donatılan araçlar kullanıma hazır hale geliyor ve Yılmaz’ın özel bölgesinde sergileniyor.