başarılı bayanların 12 özelliği (1)
1. Yapacakları konusunda derin bir tutku duyarlar
Yaptığınız işi sevmiyorsanız, motive olamazsınız ve uğraşmak sıkıcı gelir. Fakat kariyerine tutkuyla bağlı olur ve bundan heyecan duyarsanız, enerjinizi memnuniyetle harcarsınız. Bu da başarıyı getirir.
başarılı bayanların 12 özelliği (2)
2. Kendilerinden ya da çevrelerinden her zaman mükemmeli beklemezler
Başarılı kadınlar şunu çok iyi bilir; her şey her zaman mükemmel olmaz. Varolan kusurlarla kendilerini hırpalamazlar ve her zaman yeteneklerini tazelemeye çalışırlar. Mental sağlıklarına dikkat ederler.
başarılı bayanların 12 özelliği (3)
3. Sık sık yönetici olurlar
Hemen hemen bütün başarılı kadınları bunu başarmıştır. Eğer yönetici olmak istiyorsanız kendi kurallarınızı koymalısınız. Bunu kontrol edebildiğinizde, yapabileceklerinizin ve üretebileceklerinizin daha akıllıca olacağını göreceksiniz.
başarılı bayanların 12 özelliği (4)
4. İyi bir eş olurlar
Başarılı kadınlar saygıdeğer ve doğru bir partner olur. Başarılı kadınların hayat arkadaşları pek olmaz diye düşünülse de, yalnız olmamaları kariyerlerine destek verir. Evli ve başarılı olan yüzlerce kadın yönetici olduğunu unutmayın.
başarılı bayanların 12 özelliği (5)
5.Başarılı olacaklarına inanırlar
Kendi başarınıza inanırsanız -bunun ne kadar çılgınca göründüğünün önemi yok- bu, başarıya ulaşmanızda bütünleyici bir etken olacaktır. Kendi yolunuzu düşünürken rahat olmalısınız. İnanırsanız istediğiniz sonucu gerçekleştirirsiniz.
 
başarılı bayanların 12 özelliği (6)
6. Risk almaktan korkmazlar
Bir düşünün; korkmasanız neler yapmazdınız? Başarılı kadınlar pervasızca kararlar vermezler, riski nasıl hesaplayacaklarını bilirler. Bu sebeple kariyeriniz için değişimi ve yapabileceklerinizi engelleyen her şeyden kurtulmaya bakın.
başarılı bayanların 12 özelliği (7)
7. El ele vererek başarısızlıkların üstesinden gelirler
Başarısızlık, başarının zıttı değildir; başarıya giden adımlardan biridir. Yazar J.K. Rowling’i hatırlayın; Harry Potter’ı ilk yayınlamak istediğinde, 12 ayrı yayınevi tarafından reddedilmişti…
başarılı bayanların 12 özelliği (8)
8. Kendilerine iyi bakarlar
Düzenli spor yaparlar. Sadece zayıf olmak için değil; sağlıklı yaşamak, stresi dindirmek ve enerjilerini arttırmak için bu hayat şeklini benimserler. ..
başarılı bayanların 12 özelliği (9)
9. ‘Yapılacaklar liste’leri asla aynı kalmaz
Bazı zamanlar çok üretken olabilirsiniz; ama her zaman her şeyi yapamayabilirsiniz. Kurallara bağımlı kalmayıp farklı yollar bularak ve çözüme ulaşabileceğinizi unutmayın. Yeni şeyler denemekten asla çekinmeyin.
başarılı bayanların 12 özelliği (10)
10. Kendilerine vakit ayırırlar
Araştırmalara göre kadınlar ailevi sorumluluklarına önem verirler; ev işleri, çocuk bakmak gibi… Başarılı kadınlar kendilerine vakit ayırmayı bilirler ve buna ihtiyaç duyarlar. Aynı anda arkadaşlarıyla buluşma planları yapıp, aile yemeklerine ve davetlere katılabilirler.
başarılı bayanların 12 özelliği (11)
11. Güçlü ilişkiler kurarlar ve ilişkileri beslemeyi bilirler
Başarının bir diğer anahtarı, ilişkilere destek vermektir. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak ve şekillendirmek mutluluğunuza ve kariyerinize yardım edecektir.
başarılı bayanların 12 özelliği (12)
12. Çevrelerine karşı merhametlidirler
Başarılı kadınlar bilir ki merhametli olmak daima hayatı kolaylaştırır. İçlerindeki merhamet onları sadece iyi bir insan yapmaz, çalışanlarının onlara olan bağlılığını da arttırır.