Kış aylarının gelmesi ile birlikte korona virüs vaka sayısı giderek artmaya başladı. Bununla birlikte çalışma koşulları ve çalışma saatleri değişmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde kafe ve restoran gibi insanların çok sık gittiği yerler akşam saat 22.00 dan sonra kapatılacak. Bankalar ile ilgili de yeni bir düzenleme söz konusu. İnsanların en sık ziyaret ettiği yerlerden biri puan kadar oluyor.

16 Kasım’dan itibaren bankaların çalışma saatleri değiştiriliyor. İnsanların bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına daha önceden duyuru yapıldı. İnsanların banka ile ilgili olan işlerini ATM’den ya da internet bankacılığından halletmesi daha az risk taşıyor. Yeni tedbirlerin alınmaya başlaması ile birlikte vaka sayısında düşüşlerin yaşanması umut ediliyor.

Son Dakika Haberine Göre Mesai Saatleri Değişiyor!

Korona virüs vaka sayısının artması ile birlikte insanların mesai saatlerinin düşürülmesi yönünde karar alındı. Şimdilik sadece bankalarda uygulamaya konan bu kural zamanla diğer çalışanlar için de geçerli olacak gibi görünüyor. Bu konudan haberi olmayıp mağdur olma ihtimali olan kişiler olabileceği için kısa mesaj ile halka bildirimi yapıldı. Yeni çalışma saatleri insanlara mesaj yolu ile bildirildi. Hemen hemen her bankanın çalışma saatleri değişti. Banka ile olan işleri ATM ya da internet bankacılığı ile yapmak çok daha ideal bir tercih olur.

Bankaların Çalışma Saatleri Ne Olacak?

Garanti Bankası güncellenen çalışma saatleri 10.00 – 12.00 ve 13.30 – 17.00 şeklinde düzenlendi.
İş Bankası çalışma saatleri 10.00 – 12.30 ve 13.30 – 17.00 şeklinde düzenlendi.
Ziraat Bankası çalışma saatleri 09.00 – 17.00 saatleri arasında müşterilere hizmet veriyor.
Akbank çalışma saatleri 09.00 – 12.30 ile 13.30 – 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Halkbank çalışma saatleri 09.00 ile 17.00 arasındadır.
Yapı Kredi Bankası çalışma saatleri de aynı şekilde 09.00 – 17.00 arası hizmet veriyor.

Bu saat değişiklikleri göz önünde bulundurularak bankalara gitmek gerekir. Erken ya da geç gidip orada beklemek hastalığın yayılmasına sebep olduğu için saatleri iyi bilmek ve ona göre gitmek gerekir.