Pandemi sürecinde birçok durumda insanların dışarı çıkmaları yasaklandı ve yine buna bağlı olarak okullar da kapatıldı. Kapatılan okullarda öğrenim gören öğrenciler internete yönlendirildi ve şu anda bu öğrencilerin internet kanalları aracılığı ile öğrenim görmeleri sağlanıyor. Bu doğrultuda hem öğrenciler hem de veliler karnelerin nasıl verileceğine ilişkin oldukça meraklanıyor.

Okullar ne zaman ve nasıl açılacak? İşte merak edilen sorunun cevabı

Karnelerin okullarda mı dağıtılacağı yoksa adreslere gönderileceği konusu şu an her veli ve öğrencimin akıllarında bulunan sorular arasında yer alıyor. Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve akıllardaki soru işaretlerini giderdi. Ziya Selçuk, öğrencilerine bir kerelik de olsa yazılı bir sınav yaptırmak istediğini ve karneleri bu sınavın ardından vermek istediğini dile getirdi.

Covid- 9 ile Okullar Birinci Dönem Uzaktan Eğitime Geçmişti

Koronavirüsün artması ile bir anda okullar da kapandı ve öğrenciler de yüz yüze eğitime 21 Ocak tarihinde veda etti. Bu doğrultuda eğitimin de bir yıl ertelendiği bilgisi paylaşıldı. Ziya Selçuk yeni açıklamalarında oldukça netti ve öğrencileri ile velilerini yeni durum hakkında bilgilendirdi.

Okullar ne zaman açılacak? MEB'in okulların açılma tarihi için işaret  ettiği tarih! – Sözcü Gazetesi

Okulların hangi tarihte açılacağı konusu yakın zamanda yapılacak kabine toplantısı ile daha netlik kazanacak. Tekrar değerlendirmeye alınacak olan bu konu ile bu yıl içerisine okula dönüşün sağlanası konuşulacak. Ancak Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarda 4 Ocak tarihinin pek mümkün görünmediğini belirtti ve bu yıl içerisinde açılması üzerine planların yapılacağını söyledi.

Yüz Yüze Yapılacak Tek Sınav

Okullarda yapılacak olan sıvana ilişkin bilgiler veren bakan birinci sınavların çoğunun bittiğini söyledi ve kalan dersler için artık tek bir sınav düşündüklerini açıkladı. Projeler ve performanslar ile ilgili olarak da şu an herhangi bir sorun görülmediği için aynı sistemin devam edeceğini kaydetti. Tek dileklerinin çocuklara gerçek bir karne vermek olduğunu söyleyen Ziya Selçuk vu kapsamda mümkün olabildiğince çocukları sevindirmek için bu sınavın gerçekleşmesine odaklanacaklarını sözlerine ekledi. Bu şekilde olursa öğrenciler aldıkları eğitim kapsamında bir kez yazılı sınava girecekler ve ardından da karnelerini alabilecekler.