Star TV’nin sevilen dizisi Babil 20. bölümü ile ekranlara veda etti. Başlarda reytingleri yüksek olan dizinin son zamanlarda reyting konusunda sıkıntı yaşaması Ay Yapım imzalı beğenilen dizinin final kararı almasına sebep oldu.

Özellikle oyuncu kadrosunun güçlü olması ve dikkat çeken isimlerin yer alması birçok seyirciyi kendine çekmişti. Ancak dikkat çeken bu yapım sonrasında sürpriz bir karar alarak final açıklamasında bulunmuştu. Her bölümü olay olan Babil dizisinin final bölümünde de birçok sürpriz gelişme yaşandı.

Seyircilerin tüm istediklerini teker teker gerçekleşirken Süleyman’ın cezaevine girmesi, Egemen’in Deniz ve İrfan’ı kurtarmak için ölmesi herkesi şaşırttı. Tam olarak seyircilerin istediği gibi bir final olması ve mutlu sonla bitmesi seyirciyi mutlu etti.

Ayşe, İrfan Ve Deniz Mutlu Sona Kavuştu

Final sahnesinde ise Ayşe ve İrfan’ın yeni bir hayata doğru yol alması izleyenlerini sevindirdi. Güçlü oyuncu kadrosunda Nur Fettahoğlu, Halit Ergenç, Aslı Enver, Onur Saylak, Birce Akalay, Mesut Akusta gibi isimlerin bulunması Babil dizisine daha dikkat çekici hale getirmişti. Ancak reyting sorunu yaşayan dizinin finali kaçınılmaz oldu.

Babil dizisi gerçek mi? Babil dizisi gerçek hikayesi, Babil neresi? Babil  dizisi nerede çekildi? - SonHaberler

20 Kasım Cuma günü saat 20.00’da 20. bölümü ile ekranlara veda eden Babil dizisinin son bölümünde Süleyman İrfan ve Egemen üçlüsü arasında yaşananlar olay oldu. Özellikle parasız kalan İlay’ın yardımına İrfan’ın yetişmesi, İlay’ın Süleyman’dan ayrılması, Süleyman’ın Deniz’i kaçırması seyircileri çok şaşırttı. Hatta Süleyman’ın gözü dönerek hem Denizi hem de İrfan’ı öldürmeye çalışması şok etkisi yarattı.

Egemen’i Süleyman Öldürüyor

Asıl şok ise Egemen’in İrfan ve Deniz’in imdadına yetişmesi, Süleyman’ın adamlarını vurması oldu. Ancak Egemen’in hazin sonu ise Süleyman ile arasında çıkan boğuşma sırasında vurulması oldu. Zaten seyirciler tarafından da Egemen’in sevilmemesi finan sahnesinde de onun ölmesi istenilen bir sondu.

Babil dizisi konusu ve oyuncu kadrosu! Babil dizisi nerede çekiliyor? - Son  Dakika Milliyet

Tamamen seyircilerin isteği doğrultusunda mutlu bir sona ulaşan dizide final sahnesinde ise İrfan sevgilisi olan Ayşe’yi Babil ile ilgili tüm sırları anlatıyor ve mutlu bir sona doğru yol alıyorlar. İrfan, Deniz ve Ayşe’nin sevgi dolu yeni yaşamları ise seyircileri oldukça mutlu ve memnun etti.