30 Ekim’de İzmir’de gerçekleşen 6.9 şiddetindeki depremde mucize bebek olarak adlandırılan ve 91 saat sonra enkazın altından çıkarılan Ayda bebek hastaneden taburcu oldu. Ege Üniversitesi Hastanesi’nden babasının kucağında ayrılan Ayda’nın ayağında çorap olmamasına sosyal medyadan birçok paylaşım geldi.

Bu paylaşımlardan biri de ünlü oyuncu Pınar Altuğ tarafından yapıldı. Altuğ, Ayda enkazdan çıkarıldıktan sonra Ayda’ya destek olacağını, yanında duracaklarını söyleyen herkesin bugün hastanede olmadığını söylerken, babasının ve Ayda’nın daha fazla üzülmemesi adına paylaşmayacağını ifade ederken, paylaşımını yazıklar olsun diyerek sonlandırdı.

Mucize Bebek Ayda

Rıza Bey Apartmanı İzmir depreminde onlarca kişiye mezar oldu. Tam ümitlerin tükendiği anda 4 yaşındaki Ayda bebeğin canlı olarak bulunması mucize olarak tarihe geçti. Ayda Gezgin enkazdan çıkarıldıktan sonra ise İzmir Ege Üniversitesi’nde tedavi altına alındı. Aynı enkazda annesi cansız olarak çıkarılan Ayda taburcu edilirken babası tarafından hastaneden çıkarılırken görüntülendi. Hastane çıkışı babasının kucağında görüntülenen Ayda için sosyal medyada kısa sürede binlerce paylaşım ve yorum yapıldı. Baba- kızın hastaneden tek başlarına çıktıkları görüntüden sonra, olay sırasında yardım desteğinde bulunacaklarını söyleyen kişilerin ise ailenin yanında olmaması tepki çekti.

Ayda'nın taburcu olduğu anları gören Pınar Altuğ isyan etti

Pınar Altuğ’dan İsyan: Yazılar Olsun

Bu tepkilerden biri de ünlü oyuncu ve bir çocuk annesi Pınar Altuğ’dan geldi. Pınar Altuğ aileyi üzmemek adına fotoğrafı tekrar paylaşmayacağını belirttiği paylaşımında, Ayda ve babasına yardım edeceklerini, arkalarında olacaklarını söyleyenler bugün nerede. Hepinize yazıklar olsun diyerek isyanını dile getirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da Ziyaret Etmişti

Mucize bebek Ayda, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından odaya alındığında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kendisini ziyaret etmiş. Ayda bebeğe oyuncak hediye etmişti. Ayda Bebeğin 3 gün süren tedavisinin ardından ise taburcu işlemleri gerçekleştirildi. Taburcu edilirken görüntülerin servis edilmesinin ardından ise babası da yapılan paylaşımlara tepki gösterdi. Bu zamana kadar kızına kendisi de baktığını söyleyen baba, ne hissettiklerini kimsenin bilmediğini, sosyal medya üzerinden herkesin konuyla ilgili bir paylaşımda bulunması ve fikir beyan etmesinin doğru olmadığını ifade etti.