Telefon piyasasına her geçen gün yeni model bir cihaz ekleniyor. Avrupa telefon piyasasında yer alan bir haberde en uygun fiyat skalası ile satışa sunulacak olan 5 G telefonu olmaya hazırlanan realme 7.5 G düzenlenen bir lansman etkinliğinde tanıtıldı.

Realme’nin herkese 5 G geliyor adı altında ilan ettiği yeni model akıllı mobil cihazı Realme 7.5G geçen akşam düzenlenen lansman toplantısıyla kullanıcılara sunuldu.  Yeni model cihaz, düzenlenen siyah friday kampanyasında yapılacak olan indirim sayesinde Avrupa ülkelerinde satışa çıkacak en uygun fiyat skalası ile 5G telefon olarak kayıtlara geçecek.

Çinliler Durmak Bilmiyor

Çinli cep telefonu şirketleri hiç ara vermeden yeni bir cihaz piyasaya sürüyor. Çinli akıllı mobil cihaz üreticisi olan Realme, yeni android telefonu ve son model Realme 7 5G’yi kullanıcıların beğenisine çıkardı.

realme 7 5G

Üzerinde küçük delikleri olan dual ekranı ve oldukça ince bir yapıya sahip olan çerçeveli tasarımı ile yüksek segmentte bir ekran aynı zamanda gövde tasarımı sunan akıllı cihaz Realme 7 5G, özellikle günümüzde piyasada yer alan mobil cihaz tasarım trendlerini hızlı bir şekilde takip ediyor. Yakalanan ufak detaylar sayesinde muhteşem cep telefonu tasarımları ortaya çıkıyor.

Cihazın Teknik Özellikleri

Yeni piyasaya sürülen Realme 7.5Gnin teknik detay özellikleri arasında 6,5 inç boyutuna sahip olan Full HD kalitesi ve aynı zamanda  LCD ve led ekran yer alacak. Son model Realme 7 5G, 120 Hz ekran yenileme hız özelliği ile akıcı ve aynı zamanda görsel bir dizayn ortaya koyacak.

realme 7 5g özellikler

Yeni tanıtılan cihaz, MediaTek şirketinin Dimensity 800U işlemcisinden güç alma özelliklerine sahip olacak ve bununla birlikte 6 veya 8 GB RAM kapasitesine ve 128 GB dâhili depolama alanı ile desteklenebilecek. Yeni tanıtılan cihazın teknik detayları arasında bu özellikler yer alıyor. Cihaz kullanıcılarına dörtlü sistemle çalışan bir arka kamera dizaynı sunan Realme 7 5G, f 1,8 diyafram aralığına sahip olan 48 MP ana kamera düzeneği 8 MP ultra geniş açılı kamera yer alacak.

Realme 7 5G özellikler

  • İşlemci: MediaTek Dimensity 800U
  • RAM: 6 GB/8 GB
  • Depolama: 128 GB
  • Ekran: 6,5 inç Full HD+ 120 Hz LCD
  • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 16 MP
  • Batarya: 5.000 mAh, 30W hızlı şarj
  • İşletim Sistemi: Android 10