Alternatif Tıp & Şifalı Bitkiler

Astım Bronşit Nefes Darlığı Bitkisel Tedavisi

Bilge Adam
Yazar: Bilge Adam

kronik astım koah nefes darlığı gibi rahatsızlıkların hastalıkların doğal çözümü bitkilerle bitkisel tedavisi kesin çözüm özel karışım kürler kremler içecekler çaylar hakkında bilgi

Koah rahatsızlığı için de kullanılabilinen bu özel bitkisel tedavi karışımı – ilacı özellikle eş değer olan astım bronşit ve nefes darlığı gibi hastalıklar rahatsızlıklar için de tavsiye edilir.

25 gr zencefil, 25 gr havlıcan (kök), 25 gr zerdeçal, 25 gr öğütülmüş ardıç tohumu, 25 gr gül hatmi (hatmi gül), 25 gr ebe gömeci, 25 gr toz meyan kökü, 25 gr toz papatya, 25 gr, toz ısırgan tohumu (erkek), 25 gr toz keten tohumu, 1 kg bal ve 1 kg da keçiboynuzu pekmezi.

Uyarı : Keçi boynuzu pekmezi ve bal şeker hastaları için önerilmez. şeker hastaları ismini vermiş olduğum bitkileri çay şeklinde kullanmaları tavsiye edilir.

Hazırlanışı : İsimlerini vermiş olduğum bitkilerin hepsi birbirine karıştırılarak iyice harmanlanmalı büyük bir kabın içerisine 1 kg keçi boynuzu pekmezi 1 kg bal ve karıştırmış olduğumuz bitkilerin tamamı dökülür ve tahta kaşıkla iyice karıştırılır. ( tahta kaçık kullanılmasının sebebi metal kaşık balın özelliğini bozar) Bu şekilde ilacımız kullanıma hazırdır.

Kullanımı : Macun haline getirdiğimiz karışım her sabah öğle ve akşam günde 3 defa aç karnına birer tatlı kaşığı (tahta kaşık) kullanılması tavsiye edilir. şeker hastaları içinse her sabah öğle ve akşam günde 3 defa 1 su bardağı kaynamış suyun içerisine karışım olan tozdan bir tatlı kaşığı atıldıktan sonra 5 dakika demlenmesi beklenir 5 dakika sonra süzülerek yine aç karnına içilir.

Yazar Hakkında

Bilge Adam

Bilge Adam

Biliyor Muyuz? Güncel Tecrübeyle Sabit Bilgiler Kaynağı yazarı.
Yazılar hakkında sormak istediklerinizi yorum yaparak yazı altlarından sorabilirsiniz.

4 Yorum

 • benim kızım 4 yaşında ona versek bişey olurmu
  oglumdada
  var astım bıronşit ama
  oglanın
  sesi
  çıkmıyo
  iyi
  ama
  kızım
  tedavi
  görüyo çocuk dk
  size soruyom ikisine versem bişey olurmu cevabınızı bekliyorumoglumda6 yaşında tşkler

 • hıc bırsey verme cocuguna sadece kecı boynuzu pekmezı yedır ozellıkle aksam yatmadan once ve arkasından su bıle ıcırme gece su ıcmeye uyanınca yıne pekmez ver ama su ıcırme sıfasını gorursun ıjnsallah bızzatben bronsıtımı onunla yendım

Yorum Yapmak İster misiniz?