333 Askerden Muaf Olmak İçin Kaç Kilo Olmalı? Askerlik Kilo Sınırı 2018 | Biliyormuyuz.com

Askerden Muaf Olmak İçin Kaç Kilo Olmalı? Askerlik Kilo Sınırı 2018

 • 05 Aralık 2016
Askerden Muaf Olmak İçin Kaç Kilo Olmalı? Askerlik Kilo Sınırı 2018

Askerden muaf olmak için herşeyin bir muaf sınırı vardır. Örnek olarak kilo ve boy orantınız o sınırı aşıyorsa askerlikten muaf olabilirsiniz. Askerlikten muafiyet koşullarını 2 sebeple arıyor olabilirsiniz. Ya askerlikten korkuyorsunuz, ya da asker olmak istiyorsunuz ve kilonuzun buna engel olup olmayacağını merak ediyorsunuzdur.

2018 İçin Güncel Boy Ve Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?

Boyunuzun 1.80 olduğunu düşünürsek son 2 hanesinden 3 çıkartmalısınız. 80-3 = 77 ve kalan rakama 30 eklemeniz gerekmektedir. 77+30= 107 Bulduğumuz sonuç 107’dir yani boyunuz 1.80’se ve kilonuz 107’den düşükse askere gitmeniz konusunda herhangi bir engel bulunmamaktadır. Fakat kilonuz 107’den büyükse askere alınmazsınız. Fakat bu askere alınmama süreciniz ömür boyu sürmemektedir.  Boyunuz 1.80 iken kilonuz 107’den büyükse dahiliyecinin kontrolü için hastaneye sevk edilmek durumunda kalırsınız ve “genel sağlık kontrolü” yapılır, eşzamanlı olarak “efor testi” yapıldıktan sonra bu işlemlerin raporları sağlık kuruluna gönderilir. Kurul 1 yıl sonraya erteleme işlemi yapar ve 1 yıl sonra tekrardan kontrole girersiniz bu süreç 3 yıl boyunca sürer 3 yıl sonunda hala boy/kilo oranınız birbirini tutmuyorsa askerlikten muafiyetiniz kesinlikle verilir.
Eğer kilonuzu düşürüp askere gitmek istiyorsanız sizler için birkaç zayıflama yöntemi verebiliriz.

 • Su içmek zayıflamak için belki de en yararlı olaydır. Yemeklerden önce içtiğiniz su yediğiniz yemeği daha hızlı sindirmeyi sağlayacaktır. Metabolizmanızı hızlandıracağınız için çok daha fazla kalori yakarsınız.
 • Yumurtanın vücutta her şeye faydası bulunduğu gibi kilo vermeye de çok yüksek faydaları bulunmaktadır. Kahvaltıda yediğiniz yumurta sonraki 36 saat için daha az yemenizi yani kendinizi tok hissetmenizi, kilo ve yağ kayıplarının daha yüksek oranlarda gerçekleşmesini sağlıyor. (Yumurtayla aranız yoksa protein bakımından zengin yiyeceklerde kilo vermeniz için yumurta kadar olmasa da etkili bir yöntemdir)
 • Kahvenin olduğu gibi yeşil çayında sağlığınız için faydaları çok fazla bu faydaların yanına kilo vermeyi çok rahat bir şekilde ekleyebiliriz. Az miktarda kafein içeren çayımız kalori yakma konusunda kafeinle beraber çalışan kateçin ismi koyulan çok güçlü anti oksidanları içermekte. Deliller tersini söylese de araştırmalara göre yeşil çay kilo vermenize yardımcı olmaktadır.

2018 yılı için kilo sınırı bu şekildedir. Aklınıza takılan her türlü soru ve problemi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.
Konu İçeriği ;

 • Askerlik kilo sınırı 2018
 • Askerlik kilo hesaplama 2018
 • Askerlikte boy kilo sınırı 2018

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ferhat dedi ki:

  Mrb benim boyum 1.59 kilo ise 43 sizce muaf mıyım askerliktn ?

 2. recep dogan dedi ki:

  18 yaşına seçilme hakkı verildi ve askerden muaf olacaklar. Bedelli istemek Haktır. Bedelliye karşı olanlar biraz mantık!!! #bedelliaskerlik

 3. Alı dedi ki:

  Mrb benim boyum1.83 kilom 118kg askere gidebilirmiyim ?

 4. hamdi dedi ki:

  benim boyum 168. sizin hesabınıza göre 68-3 65 eder. +30 yani 95 benim için sınır gibi görünüyor öyle mi. 90 kiloyum şimdi. muayeneye kadar 5 kilo alsam yırtar mıyım

  1. kağan dedi ki:

   alsan yırtarsın da sırf askere gitmemek için mi kilo alacaksın? erkek gibi git yap kerdeş

   1. osman can dedi ki:

    Nerden biliosun bir sorunu ozel durumu olmadigini kodumunun klavye delikanlisi

  2. muhittin dedi ki:

   1 yıl erteleme alırsınız 97 98 kilo olursanız

 5. muhammed dedi ki:

  1.79 cm boy 175 kilom sonuç ne olur

BİR YORUM YAZ