Kanada eyaleti sık yapılan intihar girişimleri ile adından söz ettiriyor. Kanada’nın kuzey kutbunda yer alan Nunavut bölgesinde büyük bir artış yaşayan intihar girişimleri ile ilgili futbol terapisi intihar artışının engellenmesinde oldukça önemli bir yer ediniyor. Söz konusu iddiaya göre intiharı önlemenin yolu futbol oynamaktan geçiyor.

İntihar Eylemlerine Futbolla Son Veriliyor

Kanada eyaletinin Kuzey Kutbu’nda yer alan ve en geniş alanlarından biri olan Nunavut bölgesi, uzun bir zamandır oldukça çok sayıda intihar olayları ile gündemde yer alıyor. Dondurucu soğuk havaların yaşandığı Nunavut  bölgesinde insanlar arasında intihar girişimi tabiri caizse yayılmış durumda olarak bölge genelinde dikkat çekiyor. İntihar sayılarında ki artış bölge genelinde kaos yaşanmasına sebep oluyor. Ancak intihar sayılarında etkili bir yöntem geliştirildiği bu yönteminde futbolla ilgilenmek olduğu gelen haberler arasında yer alıyor.

İntihar Vakalarına Futbol Oynayarak Son Verin

Bölge genelinde yaşanan ve sayılarda ki artışla bilinen intihar vakalarını engellemek isteyen Nunavut yönetimi futbol odaklı oldukça kreatif bir çözüm ortaya koydu. Dünya ülkelerinde yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan Korona Virüs salgınının Kuzey Amerika ülkeleri arasında karşılaşılmayan tek yer olarak bilinen Nunavut bölgesinde tüm kişilerin futbol oynaması tavsiye ediliyor. Nunavut bölgesi Kanada eyaletinin ve aynı zamanda dünyanın da en kuzeyinde yer alan yerleşim alanlarından tek olma özelliğini içeriyor.

Kalabalık bir bölge olan Nunavut’ta insanların intihar vakalarına eğilimi geliştirilen bir yöntemle son buluyor. Bu yöntemin hedef noktası ise futbol oynamak. Kuzey Kutbu çevrelerine  yakın bir mesafede bulunan Nunavut, senenin büyük bir bölümünü dondurucu soğuk ve ayaz içerisinde geçirmeye çalışıyor?

Soğuk Hava ve İntihar Vakaları

Kuzey kutbuna yakın olması sebebi ile hava sıcaklıkları sürekli eksili derecelerde oluyor. 35 bin nüfusa sahip olan Nunavut’ta gündüz kuşağında bile hava karanlık oluyor. Burada insanlar intihar vakaları ile anılıyor. Kalabalık bir bölge olan Nunavut’ta yaşanan bu olaylara rağmen Korona Virüs salgınına yakalanan hiç bir kimse yok. Bu durum oldukça avantajlı bir durum olarak tarihe geçmiş olacak.