Nijerya bölgesinde saygın bir iş adamı olan Orji Kalu Arsenal’ı satın almak için girişimlere başladı. Ünlü iş adamı Kalu uzun bir zamandır Premier Lig’de şampiyonluk zaferini elde edemeyen ve transfer döneminde çok az miktarda para harcamakla eleştirilerin hedefi olan İngiliz lideri Arsenal’i satın almak için harekete geçti. Nijeryalı başarılı iş adamı Orji Kalu, Londra takımının yüzde 35 oranında hissesini satın almak için geçtiğimiz hafta adım attı.

Arsenal’a Nijerya’dan Talip Var

Nijerya’da milyarder iş adamı olarak tanınan ve bilinen Orji Kalu, İngiltere Premier Lig ekipleri arasında yer alan Arsenal’i satın almak için ilk adımı attı.  Söz konusu haberle alakalı olarak bir basın açıklamasında bulunan Orji Kalu, İngiliz liderinin yüzde 35 oranında hissesine talip olmak ve bu önemli kulübe yüksek segmentte kupalar ve şampiyonluklar kazandırmayı amaç edindiğini ifade etti. Yapılan bu açıklama ile birlikte gündeme gelen iş adamı Kalu sonuçların ne olacağı hakkında henüz net bir açıklamada bulunmadı.

Nijeryalı iş insanı Orji Kalu, Arsenal'i satın almak için harekete geçti

İşbirliği Çalışmaları Yapılacak

Konu ile ilgili gelişen bilgilerde Enyimba ile işbirliği yapılması gerekli olan satın alma detayında birçok önemli sonuca varıldı.  Bununla birlikte siyaset alanında da işler yapan ve 60 yaşında olan Orji Kalu, ülkesi Nijerya takımları arasında yer alan ve 2000 ile 2007 dönemi arasında yüksek seviyede destek verdiği Enyimba FC ile birlikte Arsenal arasında düzenli bir iş birliği içerisinde olmak istediklerini belirtti.

Arsenal Brighton maçı canlı izle | S Sport Trt spor şifresiz yayın bedava  seyret

Bu sayede Enyimba’yı çok daha büyük bir zirveye taşımak istediklerini ifade etti. Son olarak  2004 senesinde şampiyonluk sevincini yaşayan özel olarak son 10 senedir transfer dönemi masraflarında Chelsea Manchester City ve Manchester United’ın oldukça arkasında kalan Londra ekibinin sahibi olan Stan Kroenke, transfere gerekli bir bütçe lanse edemediği için taraftarlar arasında eleştiri oklarının hedefi oluyor.

Yapılan bu açıklamalardan sonra konunun nasıl bir sonuca varılacağı merak konusu uyandırdı. Nijeryalı iş insanı Orji Kalu’nun yapmış olduğu bu hamleden sonra Arsenal’i satın alıp alamayacağı merak içerisinde bekleniyor.