Kanal D ekranlarının uzun soluklu olan ve sevilen dizisi Arka sokaklar 567. bölümü ile ekranlarda yayınlanmaya hazırlanıyor. Dolu dolu geçen koskoca 12 sezonuyla başarılı işler yapan dizinin reytinglerde ilk günlerde ki gibi iyi gelmeye devam ediyor. Yeni bölüm fragmanı paylaşılan dizide Zafer Ergin, Şevket Çoruh gibi Özgür Ozan ve İlker İnanoğlu’ndan oluşan dev kadro yer alır. Ekibin temel yapı taşı olan Baba olarak bilinen karakter diziye veda edecek mi?  Merak konusudur.

Rıza Baba’dan Ayrılma Kararı

Başrollerden birisi olan yıllardır ekibin başında bulunan ve acı tatlı tüm anlara şahitlik eden Rıza Babadan emeklilik kararı gelmişti. Rıza Baba’nın emeklilik kararında kesin ve net olan tavrı gözlerden kaçmadı. Ekip bu kararın değiştirilmesi istemekle birlikte ellerinden geleni yapmak için çaba sarf ediyor. Aldığı karar doğrultusunda net tavır sergileyen Rıza Babayı ekip vazgeçirebilecek mi?  Bunun için neler yapacaklar?  İzleyiciler yeni bölümün saatini iple çekiyor.

Arka Sokaklar dizisini ayrılık havası sardı, başrol oyuncusundan emeklilik planı!

Emeklilik Planı Suya Mı Düşecek?

Emeklilik için dilekçeyi verip ve sonrasında doya doya, huzurlu ve sakin bir emeklilik hayatının planını yapan Rıza Baba acaba ekipten ayrılacak mı?  Ekibin buna hiç razı olmadığı için bu kararı çürütmek için ellerinden geleni yapacakları ortadadır.

Engin’e kız istemek için devreye Rıza Baba girer. Bu sırada Mesut yeniden alkole başlar ve bu durumu gören Tunç, içinde bulunduğu sıkıntılı durumu Selin ablasına anlatır. Mesut’un duvar gibi soğuk ve sert olan tavrı karşısında Selin ne kadar konuşsa da fayda etmez. Durumun ciddiyetini Rıza Baba’ya anlatır. Bahar ise Hakan’la daha fazla aynı ortamda çalışmak istemez. Bunun için tayinini ister.

Hüsnü Başkomiser’e giden bu konu sonrasında da Rıza Baba’ya iletilir. Olaylar devam ederken sabah saatlerinde Çorlu’dan deprem haberi gelir. Durumun ciddiyeti üzerine ekip olayı yakından inceler ve olay yerine giden yardım malzemelerinin çalındığı haberi gelir.

Ekibin içinde bulunduğu bu duruma Rıza Baba’dan yardım gecikmez. Servan’ın ölmediği tüm ekibi ayaklandırır. Bombalı bir eylemin peşinde olduğu öğrenilen Servan’ın izine ekip düşer. Eş zamanlı baskınların ardından Servan’a ulaşılamaz. Okulun önünde yapılacak bu eylem teneffüste yapılması planlanmıştır. Yeni bölümleriyle her Cuma Kanal D ekranlarında dizi izlemenin keyfine varın.