geçen gün daha da ileriye gittiğini ve Dijital Türkiye Platformu konusunda gelişme ve zenginleşmelerin devam ettiğini belirterek araçlarım uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Araçlarım uygulamasının oldukça beğenildiğini söyleyen Fuat Oktay 2.faz çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Şimdilerde yalnızca nakit olarak ödemesi yapılan araç muayene ücretleri hakkında yeni bir sistem ile çalışacaklarını belirten Oktay, artık kredi kartı ile ücretlerin ödenmesinin mümkün olacağını dile getirdi.

Dijital Türkiye Toplantısında Yeni Çalışmalar Konuşuldu

 

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenen Dijital Türkiye toplantısı için başkanlık yapan Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay konuşmasında dijital Türkiye Platformu kapsamında her geçen gün daha iyiye gidildiğini ve zenginleşmeye devam edildiğini belirtti.

2020 yılı ile ilgili BM tarafından Temmuz ayında e-devlet gelişmişlik endeksi yayınlandı. Bu endekse göre çevrimiçi ekseninde Türkiye’nin önemli bir sırada yer aldığını belirten Oktay 193 ülke arasından Türkiye’nin 27. sıradayken 22. sıraya çıktığını söyledi.

Araç sahipleri dikkat! Muayene ödeme sistemi değişiyor

Aynı zamanda her geçen gün dijital Türkiye portalına ilginin arttığını belirten Oktay kullanıcı sayısının da 51 milyonu aştığını söyledi. Dijital Türkiye portalında vatandaşlara sunulan hizmet sayısının ise 5 bin 265’e yükseldiğini söyleyen Oktay salgınında portala giriş sayısı hakkında büyük bir etkisi olduğunu bildirdi.

2020 yılı için şimdiye kadar 1 milyar 826 milyona ulaşan giriş sayısı geçen yıla nazaran 645 milyon arttığı görüldü. Hatta 2020 yılı sonuna kadar bu giriş sayısının 2 milyara ulaşacağını düşündüklerini belirtti.

Araçlarım Ekranına Yeni Hizmetler Dâhil Olacak

 

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay aynı zamanda araç muayene bilgisi, trafik cezası, HGS geçişleri, vergi borcu ve benzeri tüm sorgulamaların aynı sayfadan yapılabildiği araçlarım ekranının 56 milyon kez vatandaşlara hizmet verdiğini belirtti. Bunun yanı sıra 379 bin ödeme işlemi araçlarım ekranı sayesinde gerçekleştirildi.

Araçlarım uygulaması ile ilgili 2. Faz çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Oktay tüzel kişilere ait araç bilgileri, motorlu araç sigortaları, HGS bakiye yükleme, aracımın çekildiği otopark bilgisi ve benzeri birçok hizmetinde bu ekranda olacağını belirtti.