Aslen Amerikalı olan ve parasıyla tanınan, ünlü milyarderlerden olan Bill Gates’in içinde bulunduğumuz sürecin sonrası hakkında açıklamalarda bulundu. Yaşanılan bu salgının bitmesinin pek mümkün olmadığını sözlü olarak bitse bile bu salgın etkilerinin insanlık üzerindeki etkisini göstermeye devam edeceğini üstüne basarak söyledi.

Salgının sadece sağlık alanında etkisinden değil bittikten sonra iş hayatında derin izler bırakarak ve o izleri devam ettirmesiyle adından bahsettireceğini söyledi. Microsoft kurucusu olarak bilinen ve tanınan Bill Gates’in koronavirüs sonrasındaki hayatın getirilerini ve neler olacağı konusu üzerinde düşüncelerini okumaktayız. Katıldığı bir konferansta koronavirüs süreci sonrasındaki yaşantı ile ilgili düşüncelerinden bahsetti.

Bill Gates, Aşıların Dağıtılacağı Tarihi Açıkladı

 New York Tımes Konferansı

Ünlü milyarder Bill Gates katıldığı New York Tımes konferansında koronavirüs bittikten sonraki yaşam tarzıyla ilgili düşüncelerini şu cümlelerle açıkladı. ‘ Salgın tamamen bitse bile sağlık alanının yanı sıra insanların seyahat etme durumları, iş ortamları ve çalışma şekillerinde köklü bir değişiklik olacak. Her şey değişecek ve hiçbir şey eskisi gibi olmayıp beraberinde köklü değişimler gelecek.’ gibi açıklamalarda bulundu.

Çalışma Alanları ve Seyahat Etme Durumlarının Gidişatı Değişecek

Konferansta yapmış olduğu konuşmalarla birlikte insanların bu değişimlere ayak uyduracağını evlerden çalışmanın daha rahat geleceğini söyledi. Artık şirketlerin seyahat planlarında azalma olacağını ve yüz yüze çalışmaların azalacağını, ofiste çalışma durumlarının artık %30’lara kadar düşeceği konusunda açıklamalarda bulundu. İş gezilerinde azalma olması demek sadece işveren ve çalışanları etkileyen bir durum değildir.

Uçak firmalarından tutun ulaşım için kullanılan tüm araçların kullanımının azalacağı anlamına gelir. Bu durumda da ekonomik anlamda birçok sektör sekteye uğrayacaktır. İş seyahatleri, yüz yüze toplantılar elbette olacaktır. Fakat bu toplantılar seyahatler eskiden %90 oranında iken artık %30’lara kadar düşüş yaşayacaktır.

Hava taşımacılığındaki ulaşımda hız ve konfor sayesinde hızlı iş yapan yatırımcılar oradan oraya seyahat konusunda en çok seçtikleri ulaşım şekli hava yolu idi. Salgından sonraki süreçte tüm bu değişimler irili ufaklı tüm kesimden insanı etkileyecek, bazı şeyler kolaylaşırken bazı durumlarda eskisi gibi aktif olunmayacak.