Her insan hayatının bir dönemin de akne problemi yaşamıştır. Akneleri geçirse bile lekelerinin geçmesi uzun zaman almıştır. Uzun bir sürece yayılan bu problem de önce aknenin ne olduğunu bilmek, lekelerinin nasıl oluştuğu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Akne Nedir?

Kıl köklerinin ve yağ bezlerinin tıkanması sonucun da akne ortaya çıkar. Bu yaygın olan bir cilt rahatsızlığıdır. Eğer bir insanın vücudu çok fazla sebum üretirse, gözenekler tıkanabilir bu da beyaz ve siyah noktalara sebep olabilir.

Cildimiz de yaşayan bakteriler de bu gözeneklerin içerisin de sıkışıp kaldığı için, iltihaplı sivilcelere neden olur. Akne, genel de yüz, alın, sırt ve göğüs bölgesin de görülebilir. Her yaştan insanın akne problemi olabilir. En çok gençler arasın da yaygındır.

Akneyi hormonlar, ilaçlar ve yiyecekler arttırabilir. Akneleri sıkmak, yara etmek ise lekelere yol açtığından süreç zorlu ve uzun sürebilir. Akne ve leke dışın da en çok sorun yaşanan  bir diğer problem de saç dökülmesidir. Yine saçın neden döküldüğü nü tespit etmek tedavisi açısından önemlidir.

Saç Neden Dökülür

Saç dökülmesi hormonsal ve besinsel faktörlerle doğrudan ilişkili bir durumdur. Genetik faktörler ve streste, saç dökülmesine sebep olabilir.Saç dökülmesi ergenlik çağın da ve ya yaş ilerledikçe ortaya çıkabilir. Günümüz de saç dökülmesi konusun da, tıbbi pek çok tedavi bulunmaktadır.

Akne, leke ve saç dökülmesini ortadan kaldıran tek yöntemi, dermatoloji uzmanları açıklamıştır. Eksozom tedavisi adı verilen bu yeni nesil hücre tedavisi, bu sorunların tek ilacı olarak gösterilmiştir. Bu eksozomların, hücrelerin aralarındaki iletişimi sağlayarak, önemli molekülleri taşıdıkları bilinmektedir. Genç ve sağlıklı olan kök hücreler, deriye enjekte edilerek yapılan bu işlemin, başarı oranı oldukça yüksektir.

Bu işlemle birlikte, deride ki dokunun temel yapısı olan gerekli proteinlerin, sağlıklı bir şekilde üretim yapması sağlanmaktadır. Bu tedavi toplam da 4 seansta büyük oran da gelişme ve değişim sağlamaktadır. Toplamda probleme bağlı olarak, 3-8 seans arasın da tedavi uygulaması değişmektedir. 7-14 gün arasın da tedavi seansı uygulanmaktadır. Tedavi bittikten sonra akneler geçmiş ve lekeleri de azalmış görünmektedir. Aynı işlem saç derisine de uygulanmaktadır.