Birçok insan tarafından sevilen Ahmet Kaya’nın hayatından önemli noktaların yer verildiği İki Gözüm Ahmet adlı sinema filminde pandemi dönemine rağmen en iyi ikinci açılış unvanını aldı. Yaklaşık olarak 17.960 kişi tarafından izlendiği söylenen İki Gözüm Ahmet isimli film yurt dışında da pandemi dönemine rağmen büyük ilgi ile izlendi.

Son dakika! Ahmet Kaya'nın filmi 10 bin kişiyle açıldı - Haberler |  Kültür-Sanat Haberleri

8 Avrupa ülkesinde ve aynı zamanda Avustralya’da yaklaşık olarak 30.000 izleyici ile buluşan film ilgi ile izlenmeye devam ediyor. 28 Ekim 1957 tarihinde Malatya’da dünyaya gelen Ahmet Kaya’nın ilgi ile izlenen hayat hikâyesi 16 Kasım 2000 yılında Paris’te hayata gözlerini yumması ile bitiyor. İki Gözüm Ahmet filminde izleyici Ahmet Kaya’nın yaşadığı önemli hikâyelerini seyrediyor.

İstanbul’a Gelmesi İle Hayatı Değişmiş

Müzik hayatına Malatya’da kümeste bulunan tavuklara konser vererek başlayan Ahmet Kaya’nın ilginç hikayesi sonrasında İstanbul’a göç etmesi ile birlikte büyük kitlelere ulaşmasını anlatıyor. Önemli sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatındaki dönüm noktalarını seyircilere aktaran filmde onunla ilgili pek çok sorunun cevabı yer alıyor.

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata ve Hakan Gürtop’un üstlendiği film Ahmet Kaya ile ilgili tüm gerçekleri gözler önüne seriyor. Ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın ölümünün 20. yıl dönümünde sevenleri tarafından anılmak amacıyla çekilen filmde Hoşçakalın gözüm adlı albümünün kayıtları sırasında evinde aniden bir kalp krizi sonucunda hayatını kaybettiği görülüyor.

Varisleri İtiraz Etmişti Ancak Mahkeme Son Kararı Verdi

Cenazesinde sevenleri tarafından yalnız bırakılmayan ünlü sanatçı yaklaşık 30.000 kişinin bulunduğu bir törenle defnedildi? Hayatındaki dönüm noktalarından sahneler bulunan İki Gözüm Ahmet filmi varislerin tüm itirazlarına rağmen çekildi ve X yapım şirketi tarafından mahkeme kararıyla gösterime çıkabileceğine karar verildi.

Ahmet Kaya filmi durduruldu - Magazin Haberleri

Ahmet Kaya hayranlarının merakla beklediği filmde Aleyna Silaker, Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Özgür Tüzer, Serdar Orçin başrolleri paylaşıyor. Eylül ayında gösterime giren filmi 8 Avrupa ülkesinde aynı zamanda Avustralya’da yaklaşık 30.000 kişinin izlediği biliniyor.

Geçen hafta sonu da Türkiye’de izleyicisi karşısına çıkmaya başlayan film, pandemi dönemine rağmen birçok kişi tarafından izlendi. Pandemi döneminde en iyi açılışı gerçekleştiren 2. film olarak bilinen İki Gözüm Ahmet hafta sonunda yaklaşık 17.000 izleyicisi ile buluştu.