Sağlıklı bir kadının her ay döngüsel olarak adet olması çok normaldir. Adet döngüsü her kadının yaş ve fiziki özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca her kadın adet dönemini farklı bir şekilde geçirmektedir. Kimisi sancılı ve ağrılı bir dönemden geçerken kimisi ise pek farklılık hissetmeden dönemlerini yaşarlar.
 
Adet bittikten sonra ise bazı akıntılar meydana gelmektedir ve bu akıntıların bazıları zararsız olmakla beraber bazıları da zararlı sayılabilecek türden akıntılardır. Bu durum da meydana gelen her akıntı farklı farklı nedenlerden ötürü oluşmaktadır.
 
Adet sonrası kadınlarda meydana gelen akıntılar, kahverengi akıntı ve farklı akıntı türleri ile karşılaşabilir. Bu akıntıların çoğu zararsız olmakla beraber, bazıları ise ters giden bir durumun habercisi olabilmektedir.
 
Adet sonrası akıntılar çoğu kadını telaşlandırmaktadır ve her ay düzenli bir şekilde vücudumuz adet döngüsü içerisine giriyorsa kişiden kişiye farklılık gösteren bu kahverengi akıntılar herkes için kaçınılmaz olmaktadır ve herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. O yüzden telaş yapmak yerine, uzman bir doktara görünüp akıntınız ile ilgili test yaptırabilirsiniz.