Bayanlarda Boy Kaç Yaşına Kadar Uzar?
Bayanlarda boy uzaması eski zamanlara göre daha çok görülüyor eskiden Türkiye’de kadın boyları küçük rakamlardayken şu anda ortalama 1.70in üzerinde! Bayanlarda boy uzaması 19 ila 21 yaş arasına kadar değişmeli olarak sezilmektedir. Bu tabi ki buluğ çağına göre değişim göstermektedir. Örnek olarak herhangi bir kişi ergenliğini 19 yaşında bitirdiyse boy uzaması durmuş demektir daha fazla uzaması mümkün değildir. Bu yüzden bu yaşlarda ergenliğini tamamlamış bayanların boy uzaması durmuştur ve kısalık durumuyla karşı karşıyasınız demektir.
Ergenlik Dönemim Bitmedi Kısayım
Ergenlik döneminiz bitmeden kısa olduğunu fark ettiniz ve doğal olarak buna bir önlem almak istiyorsunuz.

  • Bol bol yüzmek
  • Voleybol oynamak
  • Basketbol oynamak

Bu yöntemlerle boyunuzu uzatmak mümkündür. Ülkemizde kısa boylu olmak gerçekten ciddi bir özgüven sorunu haline gelmiştir kilo ile orantılı boylarda 1.65 ila 1.70 boy ortalaması dışarıdan kötü görülmeyen aksine güzel duran bir boy ortalamasıdır. Yiyecek içecek tüketimine de dikkat edilmesi gerektiğini her zaman savunduğumuz gibi yine savunuyoruz. Yoğurt, peynir, süt, et, yumurta gibi ürünleri tüketmek boyun hızlı uzamasını sağlayacaktır. Bazı insanlar bunları tüketmediğinden dolayı kısa kalabiliyorlar.
19-20 yaş aralığı bayanlar için boy uzama olayının bittiği yaşlardır. Bu yaşına kadar ne kadar uzamış olursa olsun hala uzamaya devam etse de maximum 21 yaşında uzama birden bire durur. Ortalıkta 23 yaşına kadar uzama devam ediyor denilse de bilimsel olarak 21 yaşında uzamanın durduğu kanıtlanmıştır.

Boyum Kısa Nasıl Uzatabilirim

Konu İçeriği ;

  • Adet olduktan sonra boy uzar mı
  • Adet olduktan sonra boy uzatma yolları
  • Adet olduktan sonra boy uzaması için ne yapılmalı