Adet düzensizliği için bitkisel karışım; kullanılan bitkiler ölçüleri ve hazırlanışı :
50 gr civan perçemi, 50 gr aslan pençesi, 50 gr altın otu, 50 gr sinirli ot, 25 gr mısır püskülü, 25 gr kiraz sapı, 25 gr sarı kantron, 25 gr kırkkilit otu, 25 gr ısırgan yaprağı, 50 gr çörek otu, 25 gr havuç tohumu 1 kg bal 1 kg keçi boynuzu pekmezi
Hazırlanışı : Bitkiler toz haline getirildikten sonra hepsi birbirine karıştırılır iyice harman yapılır bu karışımı macun haline getirebiliriz. Macun halinde kullanımda bal kullanılması gerekmektedir kullanımı daha rahat olur aynı zamanda balın vücutta yayılımı daha kolaydır ancak bunu şeker hastaları için kesinlikle önermiyoruz.
Hazırlamış olduğumuz toz karışımını yaklaşık 1 kg çiçek balı ve 1 kg keçiboynuzu pekmezinin  içerisine döküp iyice tahta kaşıkla karıştırıyoruz. (tahta kaşık olmasının sebebi ise metal kaşık balın özelliğini bozar) Karışımımız kullanıma hazır her sabah ve akşam aç karnına 1 er tatlı kaşığı yenilecek acil şifalar.
NoT: Kullanım süresi yok düzensizlik yoluna girdiğinde bırakabilirsiniz fakat adet düzensizliğinin yanı sıra kadın hastalıklarıyla ilgili sorunu olanlar 40 gün kullanmalıdır.
Tabi ki şeker hastalığı olanları da unutmadık şeker hastalığı olanlar ise toz karışımı çay şeklinde kullanacaklar. Yine sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa bir su bardağı kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı toz karışımdan atılacak. 5 dakika demlenmesi beklendikten sonra süzülüp içilecek. Tabi ki macun şeklinde yiyemem diyenlerde çay şeklinde karışımı kullanabilirler ve yine kullanım süresi 40 gündür.
Bilinen Yan Etkileri : Bitkisel karışımı kullandığınız ilk günlerde varsa iltihabı söktüğü için akıntıyı biraz hızlandırır. bunda korkulacak bir şey yoktur çünkü iltihaplar temizlenmektedir bunun dışında hiçbir yan etki yapmaz daha çok faydası da vardır.