Dünyanın her yanında kullanılan telefon uygulamaları ile ABD ordusu insanlar üzerinden ayrıntıları toplamaya başladı. İnsanların kullandığı bu uygulamalardan verileri satın alarak ele geçiriyorlar. Yapılan pek çok teknik analiz sonucu ABD ordusunun konum verilerini ele geçirdiği ortaya çıktı. Pek çok ünlü gazetesi bu konu ile ilgili haber yayınlandı. Aynı zamanda pek çok ünlü şirketinde veri akışını kontrol ettikleri söyleniyor.

ABD Özel Hareket Komutanlığı keşif faaliyetleri ve terörle mücadele adı altında operasyonlar düzenleyerek erişimleri satın aldı. Bu konu hem ABD gündemini hem de Dünya gündemine bomba gibi düştü. Sosyal medyada da bu konu ile ilgili pek çok paylaşım söz konusu. ABD ordu komutanlığından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Deniz Aşırı Operasyonlar İçin Kullanıldığı Söyleniyor!

ABD ordusunun çeşitli uygulamalar ile veri ulaşımı sağlaması konusunun gündeme gelmesi ile birlikte bu erişime deniz aşırı özel operasyonlar için izin verildiği söylendi. Konu ile ilgili pek çok araştırma yapılıyor. Pek çok şirketin ve kurumun konum bilgilerini de erişildiği söz konusu oldu.

Tüm bu erişimleri sağlayabilmek için velilerin satın alındığı söyleniyor. Konu henüz kesinlik kazanmış değil. Araştırmalar büyük bir hızla devam ediyor. Konu ile ilgili dava açan pek çok şirket bulunuyor. Dünya üzerinde pek çok kişinin kullandığı uygulamalar üzerinden erişim sağlamaları ise insanların uygulamalara karşı güvenini kırdı.

Müslümanların Kullandığı Uygulamalar da Erişime İzin Vermiş Durumda!

ABD ordusunun çeşitli uygulamalar üzerinden insanların veri akışını kontrol ettiği son zamanlarda gündeme gelen konulardan biridir. Uygulamalar arasında Müslümanların kullandığı uygulamalarda yer alıyor. Konum bilgisi ile birlikte telefonda bulunan uygulamalardan direkt olarak veri akışı sağlandığı söz konusu.

Müslümanların kullandığı namaz vakitleri ve günlük yapılması gereken dini ihtiyaçlar ile ilgili uygulamalar veri akışına izin veren uygulamalardır. Bu uygulamalardan bir tanesinin ismi Kur’an olmaktadır. Aynı zamanda Müslim Pro isimli uygulamada ABD ordusunun veri akışını sağlamak için kullandığı uygulamalardan biridir. Bu uygulamalar son derece tehlikeli bir hal aldı. Konu ile ilgili araştırmalar hala devam ediyor.