Kasımpaşa süper lig de oynayan futbolcularda koronavirüs paniği yaşanıyor. Lig sıralarında üst seviyeleri zorlamakta olan Kasımpaşa 7 oyuncuda koronavirüs tespit edildiği bildirildi. Bu sayısının sonucunda süper lig ekip de koronavirüse  yakalanma sonucu futbolcuların sayısı 108’e yükselmiş oldu. Süper lig de 9.haftada deplasman ittifak Holding Konyaspor’a davetli olması beklenen Kasımpaşa’da koronavirüs paniği yaşanmaktadır.

Ekipler tarafından gerçekleştirilen PCR testleri sonucu 5 oyuncuda koronavirüs testi pozitif çıktığı sonucu öğrenildi. Bunun yanı sıra Milli takımda yer alan 2 futbolcuda da koronavirüs testi pozitif olarak sonuçlanan ve İstanbul ekibi içinde vaka sayı durumu 7’ye ulaştı. Kasımpaşa’daki bu vakaların artmasının ardından süper lig ekipleri tarafından koronavirüse yakalanmış olan futbolcuların sayısının arttığı bildirildi.

Futbolcuların Tedavi Süreçleri Başladı

Kasımpaşa’da oynayan lacivert- beyazlı oyunculardan konu hakkında yapılan açıklamalarda, Kasımpaşa sportif faaliyetler kapsamında bulunan futbolcular teknik açıdan yer alan heyetlerimiz ve destek sağlayan ekibimiz ile her hafta belirli günler içerisinde rutin olarak uygulanan koronavirüs 19 PCR test sonucunda belirlenen beş oyuncuda pozitif bulgular ile karşılaşılmıştır denildi.

Kasımpaşa'da 7 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı

Aynı zamanda milli maçlar sebebi ile ülkelerinde milli takımda yer almış iki oyuncu da rastlanan koronavirüs teşhisi sonucu test yapılmış ve test sonucu pozitif olarak ortaya çıkmıştır. Bu durumda testi pozitif olarak sonuçlanan futbolcu oyuncuların izolasyon takibine ve tedavi süreçleriyle ilgili protokoller neticesinde tedaviye hemen başlanılmıştır. İfadeleri ile açıklama yapıldı.

Kasımpaşa Futbolcularında Koronavirüs Paniği

Kasımpaşa’da oynayan futbolcularda 7 kişi tarafından koronavirüs testi pozitif çıkması sonucu diğer futbolcular için oldukça paniğe neden oldu. Bu rakamların sonucunda futbolcularda koronavirüse yakalananların sayısı 108’e yükseldi. Hal böyle olunca herkesi bir endişe sardı.

Kasımpaşa'da 10 isim kamp kafilesinde yok

Ayrıca milli takımda oynayan oyuncularda da test sonucu pozitif olarak bilinen ve İstanbul ekibi tarafından vaka sayısı 7’ye yükselmiş olarak belirlendi. Testleri pozitif olan hastaların tedavi sürelerine başlanmış bulunmaktadır. İzolasyon  olarak takibe alınmış ve tedavi süreçleri en iyi şekilde devam etmektedir. Bu hususta oyuncular oldukça tedirgin ve kaygılı bir hale bürünmüş görünüyorlar.