Çanakkale açıklarında tam 18 metre derinliğine tüpsüz olarak dalış yapan 40 yaşındaki Çetin Ege Doğan inanılmaz bir şeye imza attı. Tüp kullanmadan bu derece derinliğe inebilme başarısını gösteren tecrübeli dalgıç Çetin Ege Doğan son derece enteresan bir başarıya da adını yazdırdı. Çanakkale açıklarında dalan Çetin Ege Doğan yanına küçük balıkları avlamak için zıpkın almıştı. Çetin Ege Doğan yanına aldığı zıpkın ile dikkatleri üzerine çeken bir balık avladı.

İmkânsız Bir Avlama Gerçekleştirdi

İş hayatında özel bir bankada güvenlik görevlisi olarak çalışan 40 yaşındaki Çetin Ege Doğan, Çanakkale’nin bir ilçesinde ikamet ediyor. Güvenlik görevlisi olmanın yanı sıra hobi olarak profesyonel bir şekilde dalma ve avlanma yapıyor. Bankadan izinli olduğu günlerden birinde Büyük Kemikli Burun mevkiinde dalış yapmak istedi. Dalış yapmak için geldiği Kemikli Burun mevkiinde dikkatini çeken balıklar olmuştu. Dalış esnasında balık avlayabileceğini düşünerek yanına zıpkınını da aldı.

baa

Kamerası ile serbest dalış yapan Çetin Ege Doğan dalışın ilk anları kayıt altına alabildi. Ancak 18 metre derinliğe geldiğinde artık ortamda ışık olmadığından ve suların karanlık gözükmesinden dolayı çekime devam etmedi. 18 metreye kadar olan kısımda önüne çıkan balık sürülerinden zıpkın ile avlanma yaptığı anlar kamera kayıtlarında gözükmektedir.

bb

Artık iyice derine daldığı anda çekimi ışık elvermediği için durdurmuş. Tam da bu esnada karşısına akya balığı çıkmıştır. Önce ne olduğunu anlamayan Çetin Ege Doğan suyun yüzeyine çıkarmakta çok zorlandığı balığı görünce hem kendisi hem de çevresindekiler hayrete düştü.

Balığın Büyüklüğü Görenleri Şaşırttı

Çetin Ege Doğan’ın 18 metre derinliğinde zıpkın ile avladığı akya balığı görenler durumu hayretle karşıladı. Akya balığı tam 1 metre 80 cm uzunluğunda ve tam 58 kiloydu. Hem Çetin Ege Doğan hem de balıkçılık yapan diğer insanlar daha önce bu kadar büyüklükte olan bir balığın zıpkın ile avlandığını görmediklerini söylediler. Çetin Ege Doğan’ın zıpkın ile avladığı akya balığı ile çekindiği fotoğraflar sosyal medyada hızla yayılıyor ve görenlerin büyük ilgisini çekmeye devam ediyor.