ABD’de yaşayan bir vatandaş değişik bir yılan gördüğünü Yaban Hayat ekibine bildirerek o insanları harekete geçirdi. Yüzlerce parçaya bölünürse bile ölmeyen solucan son zamanların en çok konuşulan konularından biri oldu. İhbar üzerine gelen ekipler daha önce böyle bir yılana ya da solucana rastlamadıklarını belirtti.

Yapılan araştırmalar sonucu bu solucanın çekiç başlı yassı solucan olduğu ortaya çıktı. Türüne ilk kez rastlanan bu solucanın ana vatanı Asya’dır. Çekiç başlı yassı solucan hiçbir şeye rağmen ölmeyerek bilim  insanlarının çok şaşırttı. Bilim insanları her yıl yüzlerce farklı yılan türü görülmesine rağmen böyle bir türe ilk defa rastladıklarını belirtti. Bu solucanın neden ölümsüz olduğu konusunda çalışmalar hala devam ediyor. Bunun bilimsel bir açıklaması olduğuna inanan bilim insanları çalışmalarına devam ediyor.

İstilacı Çekiç Başlı Yassı Solucan!

Çevre sakinlerinin yılan olarak tanımladığı çekiş kafalı yassı solucan bilim insanları tarafından cinsi tespit edilerek araştırmaya başlandı. Çekiç başlı yassı solucan Asya’dan ABD’ye gelen istilacı bir türdür. Bilim insanları daha önce bu tür bir solucana rastlamadığını belirterek şaşkınlıklarını gizleyemedi.

300 parçaya bölünse bile ölmüyor. Kesildiği noktadan yeni kafası çıkıyor. Bilim insanlarının nutku tutuldu

Bilim insanlarının şaşırmasına sebep olan en büyük etken çekiç başlı yassı solucanın ölümsüz olması oldu. Yapılan çalışmalara ve araştırmalara göre bu türün 1900’lü yıllarda bitki ticareti ile ABD’ye geldiği ve üreyerek neslini devam ettirdiği ortaya çıktı. Bu solucanın boyutu 30 işe 40 santimetre arasında değişiklik gösteriyor. Omurgasız hayvanları ve küçük böcekleri yiyerek yaşıyor.

Parçalansa Bile Ölmeyen Solucan!

Çekiç başlı yassı solucanın en dikkat çeken özeliği ölümsüz olmasıdır. Bu durum bilim insanlarını bile çok şaşırttı. 300 parçaya ayrılan solucanın ölmemesi herkesi hayret ettirdi. Bu solucan her kesildiğinde yeni bir baş çıkararak yaşamaya devam ediyor. Parçalara ayrılan her kısmı yaşamaya devam ederek kendilerine bir baş çıkarıyorlar.

DETAY 24 | HABER | BİLGİ | HİKAYE | FIKRA

Bu durum ile ilgili olarak yapılan çalışmalar devam ediyor. Ölümsüz bir yapıda olmasının bilimsel açıklaması aranıyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda bu yassı solucan 300 parçaya ayrıldı. Fakat hiçbir parçası ölmedi.