İngiltere Genelkurmay Başkanı’nın yaptığı konuşma esnasında 3. Dünya Savaşı ile ilgili yaptığı açıklama çok şaşırttı. Nick Carter isimli İngiltere Genelkurmay Başkanı Corona virüs sebebiyle yaşanan kaos ortamı ve ekonomik çöküşün dünyada büyük bir savaşa neden olacağını söyledi. Dünya ülkelerinin bu durumunun 3. Dünya Savaşı’na sebep olacağını bildirdi.

Korona virüs aynı hızla devam ederken ülkelerin ekonomisinde yaşanan kaos ortamı savaş çıkma riskini arttırıyor. İngiltere Genel Kurmay Başkanı İngiliz askerlerini anma gününde yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çekti. Dünyanın hemen hemen her bölgesinde gerginliğin yaşandığını vurguladı. Hem ekonomik alanda hem de hukuki alanda sorunların yaşandığı bu dönemde en iyi senaryo ile ayrılmak ümit ediliyor.

3. Dünya Savaşı Riski Giderek Artıyor!

İngiltere Genel Kurmay Başkanı Carter çok yakın bir zamanda ülkeler arası çatılma riskinin arttığını belirtti. Carter endişe içinde yaşanan bir dönemden geçildiğini ve ülkeler arası risk oranının arttığını belirtti. Son zamanlarda korona virüs hastalığının yaşanması sebebi ile küresel rekabetin artmasına sebep olduğu söyleniyor.

Bu dönemde atılan ani adımların ve yükselen tansiyonların yeni planlamalara sebep olduğunu belirtti. Bu gerginlik ile birlikte ülkeler arası rekabet riskinin de artış gösterdiği ortaya çıktı. İngiltere Genel Kurmay Başkanı  Cartel insanların bu durumun bilincinde olup ona göre davranması konusunda duyarlı olması gerektiğini belirtti.

İngiltere Genelkurmay Başkanı’ndan kritik uyarı: 3. Dünya savaşı çıkabilir

‘’Daha Önce De Böyle Bir Ortam Yaşandı”

İngiliz askerlerini anma gününde konuşan İngiltere Genel Kurmay Başkanı Cartel kritik zamanlardan geçildiğini belirtti. Geçmiş ile bir kıyas yapan Cartel geçmişte yaşanan hataların ve sorunların tekrar yaşanmaması adına önerilerde bulundu. Korona virüs hastalığının çıkması ülkeleri gergin bir hale soktu. Durum bu olunca yapılan planlarda da değişikliklerin meydana geleceği söyleniyor.

Cartel geçmiş yıllar ile kıyas yaparak eskiden de ilk olarak tansiyon ve rekabet yükselir daha sonra savaş çıkar dedi. 3. Dünya Savaşı’nın yaşanacağı hakkında düşüncelerini bildirdi. Böyle bir durumun yaşanmaması adına iyi dileklerde bulunmayı ihmal etmedi. Cartel’in bu konulması haber sitelerinde ve gazetelerinde manşet olarak yayınlandı.