Muhteşem cuma  adıyla bildiğimiz indirim günü olan Efsane Cuma ismi ile de biliniyor. Muhteşem cuma  günlerinde çok büyük indirimler söz konusu oluyor. Hem internet üzerinden yapılan alışverişlerde hem de mal bunlardan yapılan alışverişlerde bu indirme rastlamak mümkün oluyor. Muhteşem cuma  günü genelde Kasım ayının Cuma günü oluyor. Kasım ayının gelmesi ile birlikte insanlar Muhteşem cuma  indiriminin hangi gün olacağı hakkında sorular sormaya başladı.

Muhteşem cuma  günlerinde adeta alışveriş izdihamı yaşanıyor. Her şeyin neredeyse yarı fiyatına düştü Muhteşem cuma  hangi gün başlıyor? Çok yakın bir zamanda efsane cuma indirimleri başlıyor. Ayının gelmesi ile birlikte özellikle internet alışveriş sayfalarında çok büyük indirimler söz konusu oluyor. Muhteşem cuma ‘ in gelmesi ile birlikte daha büyük indirimlerin yaşanacağı söz konusu. Muhteşem cuma  günleri alışveriş merkezleri ve mağazalar çok büyük bir kalabalık ile karşı karşıya kalıyor.

Muhteşem Cuma  Yani Efsane Cuma İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

ABD’de Şükran gününden sonraki ilk cuma Muhteşem cuma  olarak kutlanıyor. Muhteşem cuma  sadece ABD’de değil neredeyse bütün ülkelerde indirim yapmak adına kullanılan bir gündür. Kıyafetten kozmetiğe ev eşyalarından elektronik eşyalara kadar her üründe neredeyse en az %50 indirim yapılıyor. İnsanlar genelde alışverişleri Muhteşem cuma  indirimine saklıyor.

BLACK FRİDAY NEDİR

Özellikle elektronik eşyalar Muhteşem cuma  indiriminde çok düşük fiyatlara satın alınabiliyor. 2020 yılı için Muhteşem cuma  tarihi belli oldu. Büyük indirimlerin yaşanacağı Muhteşem cuma  27 Kasım tarihinde başlıyor. Alışveriş severler büyük bir heyecanla Muhteşem cuma ‘in gelmesini bekliyor. Efsane indirimlerin söz konusu olacağı Muhteşem cuma  günü sokaklarda ve alışveriş merkezlerinde izdiham yaşanabiliyor.

Muhteşem Cuma Nedir?

Kasım ayının gelmesi ile birlikte en çok duyduğumuz şeylerden biri Muhteşem cuma  oluyor. Muhteşem cuma aslında yılbaşı alışverişinin başladığı zaman olarak biliniyor. Muhteşem cuma  1932 yılından bu yana süregelen bir ABD geleneğidir. Muhteşem cuma ‘in tarihi ABD’de Şükran Günü’nün kutlanmasından sonraki ek Cuma olarak kabul edilir. Bugün de neredeyse yüzde 90’a yakın indirimler söz konusu oluyor. Mağazalar normal açılma saatinden çok daha önce açılıyor. İnsanlar hem internetten hem de alışveriş merkezlerinden bu indirimlere erişebiliyor.