Bu yılın en çok satılan Playstore oyunları belli oldu. Oyunlara olan ilgi geçen yıla oranla yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. En çok tercih edilen oyun kategorisi ise futbol.

Playstore en çok satan oyunların ilk üçü ise Football Manager, FIFA oyunları ve Mount & Blade II: Bannerlord şeklinde. Listeyi Red Dead Redemption 2, Doom Eternal, Mortal Kombat 11, NBA 2K20/2K21, Need For Speed Heat ve Death Stranding oyunları takip ediyor.

2020 yılının en çok satan oyunları belli oldu

FM 2020 ve FM 2021Oyuncuların menajer olup takım oluşturduğu ve bu takımları yönettiği oyun listenin zirvesine yerleşti. 50’den fazla ülkede hasılat yapılan oyunda 2500’den fazla kulüp bulunuyor.

FIFA 20 ve FIFA 21

FIFA 20 ve FIFA serisinin son versiyonu olan FIFA 2021 listenin ikinci sırasında yer alıyor. Futbolu farklı yönleriyle deneyimleme keyfi sunan oyunda Türkçe dil desteği de bulunuyor. Son derece gerçekçi grafiklerle oyun severlere keyifli bir oyun deneyimi sağlıyor.

2020 yılının en çok satan oyunları belli oldu

Mount & Blade II: Bannerlord

Listenin üçüncü sırasında ise bir tür strateji oyunu olan Mount & Blade II: Bannerlord yer alıyor. Mount & Blade II: Bannerlord oyunu dünyaca ünlü Türk oyun üreticisi TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilmiştir ve tamamen Türkçedir. Sıradan bir rolle başlayan oyuncular zamanlar komutan, tüccar, kral gibi rollere bürünüyor. Oyun Orta Çağ’da geçiyor.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tarafından geliştirilen aksiyon ve macera oyunu Red Dead Redemption 2, Vahşi Batı’da geçiyor. Oyun, Arthur Morgan ve çetesi Van der Linde’nin yaşadığı olayları anlatıyor. Listenin dördüncü sırasında yer alan oyunda, oyuncular at sürerek soygunlar yapıyor.

eFootball PES 2020/2021

Bütün dünyada satış rekorları kıran PES serisinin 2020 versiyonunun güncellenmiş hali olan eFootball PES 2021 Season Update listede beşinci sırada yer alıyor.

Doom Eternal

Doom’un son oyunu olan Doom Eternal bu sefer Mars’ta değil Dünya’da geçiyor. Doom Eternal listeye altıncı sıradan girdi. Oyunda yeni donanım ve silahlarla geliştirilen Doomguy karakteri, 2151 yılında Dünya’yı kasıp kavuran yaratıklara karşı mücadele ediyor.