2015 yaz sezonuna yaklaşmış iken ‘denimsiz asla ’ diyenler, süet sevenler , bohem tarza bayılanlar, Cow girl tarzında rahat ve şıklığı bir arada sevenler,maskulen tarzdan vazgeçemeyenler bu yazıyı kaçırmak istemeyeceksiniz !
‘Bu yaz ne giyeceğiz’,Nasıl trendy olacağız hep beraber 2015 yılında stillerine bir göz atalım.
Hala dolabında skinny jean ya da bir boyfriend jean ‘i olmayan var mıdır acaba ?
Peki 2015 yaz modasında çizgili uzun elbise gömlekler, erkek kesim gömlekler, pötikareli gömlek ve kare desenli elbiseler,pastel tonların hakim olduğu cıvıl cıvıl elbiseler,denim şortlar,elektrik mavisinin en kışkırtıcı tonu,sarının en parlak tonlarından mini şortlar,elbiseler almaya hazır mısınız ?
2014 yılının tartışmasız en çok konuşulan favori parçaları skinny jean’ler ,dizleri yırtık, ya da tamamı parça parça kesilmiş yırtık boyfriend jeanlar olmuştu. Hem günlük hayatta , hem iş hayatımızda,özel bir davette ,partiye giderken, üzerimizden eksik edemediğimiz sade ve şık kombinlerimizin vazgeçilmezi haline gelmiş skinny jean’ler 2015 modasında da kendini göstermeye devam edecek.
Skinny jeanler 2014 yılında hayatımıza o kadar girdi ki 2015 yaz modasında da bu etkisini devam ettirecek ancak skinny jean’ e rakip olabilecek çok daha salaş, rahat ve günlük sokak modasının trend’i olabilecek bir tarz başlamış bulunmakta : boyfriend ve mom jeans ( anne kotu,anne jeani ). Salaş rahatlıkla hem şık hem de seksi görüntüye bürünebilirsiniz. Bu tarz jeanlerle kombinleyeceğiniz baskılı tişörtlerle,v yaka basic tişörtler , payet sevenler için payet işlemeli tişörtlerle bu yazın en tredny’si siz olabilirsiniz.
Culotte ismini daha önce duymayanlarınız vardır. Oysa bu yaz sezonunda herkesin gardolabında olmazsa olmazların arasında yer alacak.Peki nedir bu Culotte ? Bohem tarzları, eskilere geri dönüşleri son yıllarda hayatımızın birçok alanında yaşar olduk. Hele ki moda da bu tarzlar oldukça sık değişmekte ve bir anda o yılın en hot trendleri arasında yer alabilmekte. Pantolon etek yani Fransızca ismi ile Culotte ‘ bu yaz yenilenmiş tarzı ile yeniden karşımızda. Vücudunuzun şekline ,boyunuzun uzunluğuna hem spor hem de klasik tarzda,geniş ve bol kesimli olarak birçok ünlü markaların vitrinlerinde şimdiden culotteler boy göstermekte. Diz altı ve bilek hizasında bitişleri olan pantolon etekler bu sezon daha ön sıralarda yer alacak.İster düz renklerde, isterseniz etnik desenli, kare desenli, tok kumaşlı ,yine ilkbahar-yaz trendi olan yapay- dikey,asimetrik çizgili olan seçme şansınızın çok fazla olduğu çeşidi mevcut. Stilettolarla zarif ve şık görüntü elde edebileceğiniz gibi , spor ayakkabı yahut sneakerlarla da kombinlerinizi sportif hale getirebilirsiniz.Yere kadar uzun olanlar ise daha çok uzun boylu olanların tercih edebileceği kombin önerilerinden olacak. Size yakışanı bulmakta sizin kendinize yaratacağınız modanız olacaktır,unutmayın !
2015 ilkbahar-yaz trendlerinin en çok konuşulacak olan hit ürünlerine ilk yazımız ile başlamış bulunmaktayız. Bir sonraki yazımıza takıp takıştıracağımız , boynumuzdan ,parmaklarımızdan,ellerimizden eksik etmek istemeyeceğimiz ve elbette ki kombinlerimizi tamamlayacak hem şık, hem stil sahibi olmamızı sağlayacak birbirinden farklı takılar üzerinden devam edeceğiz.