Hurma pek çok faydası ile karşımıza çıkan yiyeceklerden biridir. Hem kuru forma hem de meyve suyunu bulunuyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve bölgesel yağlanmayı engellemek için hurma diyetini yapmak çok iyi bir tercih olacaktır. Aynı zamanda hurma ile yoğurdun birleşimi de çok iyi bir yağ yakıcı oluyor. Bu diyet eksiksiz ve düzenli bir şekilde yapıldığı zaman bir hafta içerisinde 6 kilo ile 8 kilo arasında kilo vermek mümkün olur.

1 haftada göbek yağlarını eriten inanılmaz hurma diyeti

En hızlı ve en etkin şekilde sonuç gösteren diyetlerden biridir. Dünya genelinde karantinanın yaşanması ile birlikte insanlar hamur işine yönelip çok fazla kilo aldılar. Şimdi ise o kiloları vermenin tam zamanı. Peki, hurma diyeti nasıl yapılır? Hangi besinleri tüketmek gerekir? Yapımı ve uygulaması çok kolay olan bir diyet olmaktadır. Aynı zamanda çok lezzetli bir besin olduğu için diğer diyetlere göre tatsız tuzsuz şeyler yemek zorunda kalmayacaksınız.

Hurma Diyetinde Sabah Kahvaltısı Ve Öğle Yemeği

Hurma diyet yapmak isteyen kişilerin mutlaka üç öğün beslenmesi gerekiyor. Diğer diyetlerde olduğu gibi iki tane ara öğün bulunmuyor. Fakat öğünleri de atlamamak gerekiyor. Bu aralarda su ve yeşil çay gibi metabolizmayı hızlandıran şeyler tüketmek serbesttir. Sabah kahvaltısında bir kase yağsız yoğurdun içerisine 6 adet hurma konularak tüketilir.

1 haftada göbek yağlarını eriten inanılmaz hurma diyeti

Aynı şekilde öğle yemeğinde de bir kase yağsız yoğurdun içerisinde 6 adet hurma konularak tüketilmesi gerekir. Yoğurdun çok az kalorisi olduğu için bol tüketmekten zarar gelmez. Aynı zamanda yoğurt ve hurma bir araya geldiğinde mükemmel bir yağ yakıcı karışım elde ediliyor. Bu diyeti düzenli olarak bir hafta uygulamak en az 6 kilo vermenizi sağlayacak.

Hurma Diyeti Akşam Yemeği

Hurma diyetinde Akşam yemeğinde de bir kase yağsız yoğurdun içeriz 6 adet hurma konularak yenir. Her öğünde aynı şeyi yiyor olmak bir süre sonra sizi sıkacak olsa da hafta sonunda verdiğiniz kiloları görünce buna değdiğini anlayacaksınız. Aynı zamanda bölgesel yağ yakımını da sağladığı için gözle görülür bir incelme fark edeceksiniz. Herhangi bir sağlık sorunu ya da kronik hastalığınız varsa bu diyeti yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

1 haftada göbek yağlarını eriten inanılmaz hurma diyeti